Zhruba kolem 3 roku již dítě opouští dětskou postýlku a stěhuje se do větší. Zde je široká nabídka rozměrů postele od šíře 70cm po 90cm a délka od 140cm do 200cm. V menší posteli se dítě bude cítit bezpečněji a nebude si připadat ztracené, větší postel zase zaručí, že z ní dítě tak rychle nevyroste a postel vám vydrží déle.

Vhodným doplňkem k posteli bude zábrana, která zabrání pádům dítěte nebo přikrývek během divokého snění. Příjemným doplňkem řady postelí je úložný prostor na odkládání nejen peřin, ale i jako další úložný prostor na hračky a všechny dětské nezbytnosti.

Můžete se rovněž rozhodnout pro vývyšenou postel, která bude nabízet prostor pod postelí, hojně využívaný na různého typu bunkry a domečky (řada vyvýšených postelí nabízí domečky, závěsy, věže, skluzavky apod.)

Patrové postele budou řešením pro sourozence nebo přespávající kamarády. Pro přespání kamaráda nebo jako prostor pro rodiče, například na večerní čtení pohádek, budou ideální postele s přistýlkou.

Nejen pro chlapce budou splněným snem krásné autopostele, celé ve tvaru automobilu. Pro malé princezny lze najít krásné postele s baldachýnem. Kromě rozměrů a využití je dalším kritériem pro výběr použitý materiál, ať už klasické masivní dřevo, kov nebo lamino, vždy je třeba dbát na kvalitní zpracování, oblé a bezpečné hrany a povrch, který se bude snadno udržovat v čistotě.

Pestré barvy, dětské nápadité vzory nebo klasické jednoduché provedení v přírodních materiálech, nádherné licenční motivy nebo bohaté příslušenství v podobě celých dětských pokojů, nabídka je velice široká, doufáme, že naše malé shrnutí Vám bylo nápomocné a užitečné.

Reklama