Vánoce se kvapem blíží a kromě nákupů dárků nás také čeká rozhodování, co všechno obstarat pro bohaté sváteční hodování. K dobrému jídlu patří i dobré a zdravé nealkoholické nápoje, a právě jejich výběr bychom neměli podcenit. Pokud se do obchodu nechceme opakovaně vracet, musí být i trvanlivé. Toto kritérium splňují ovocné šťávy a jiné nápoje plněné do kartonových obalů Tetra Pak. Ty navíc neobsahují žádné chemické konzervanty, a přitom mohou být skladovány při pokojové teplotě.

O Vánocích se většinou nechceme příliš omezovat, ale na druhou stranu, proč zbytečně přetěžovat už tak namáhaný organismus? Prioritou při výběru nealkoholických nápojů by měla být především jejich kvalita. Zdraví prospěšné nápoje jsou co nejvíce přírodní, s nízkým obsahem cukru, pokud možno bez chemických konzervantů, ale s vitaminy. Jejich kvalita může být poškozena působením světla, a právě před ním je kartonový obal, na rozdíl od jiných typů obalů, bezpečně uchrání. O Vánocích, kdy bývají lednice přeplněné, uvítáme navíc i trvanlivost a možnost skladování při pokojové teplotě.

Tyto nároky splňují 100% džusy v kartonových obalech Tetra Pak. Naopak v posledních letech tak oblíbené „bublinkové“ nápoje v plastových lahvích mají v tomto směru co dohánět. „Z hlediska obsahu jsou sycené ochucené nápoje špatnou volbou. Nejenže často obsahují umělá sladidla, konzervanty a aromata, ale také syntetická barviva. Chceme-li si o svátcích dopřát něco jiného než čistou vodu (která je jinak ideálním nápojem), pak jsou 100% ovocné džusy skvělou volbou. Pokud chceme snížit jejich kalorickou hodnotu, je dobré naředit je vodou. Ani v zimních měsících nesmíme zapomínat na dodržování pitného režimu,“ říká Dr. Vrbová, autorka knihy „Víme, co jíme?“. Dospělý člověk by měl denně vypít 2-2,5 litrů tekutin, přičemž káva a alkohol se nepočítají.

Příprava vánočních pokrmů se rozhodně neobejde bez mléčných výrobků – mléka, šlehačky a smetany. Také jejich obal nám může usnadnit spoustu věcí. Například trvanlivé mléko nebo smetanu v  kartonovém obalu od firmy Tetra Pak můžeme skladovat při pokojové teplotě, a přitom neobsahují žádné konzervanty. Kartonový obal je navíc pevný, hygienický a hlavně nerozbitný, tedy bezpečný. A jak poznáte kvalitní kartonový obal? Snadno, každý takový má na sobě pečeť firmy Tetra Pak, která je zárukou nejvyšší kvality.

Zkrátka a dobře, už při samotném výběru vánočního nealkoholického pití je třeba se zamyslet nejen nad jeho obsahem, ale také nad jeho trvanlivostí, balením, a také nad místem, kde bude uloženo. Vhodný výběr nám ušetří zdraví, místo v lednici i opakovanou návštěvu obchodu. Ušetřený čas tak můžeme strávit v rodinném kruhu se svými blízkými.

 


A na závěr jeden tip na horký zdravý zimní nápoj.


Jablečný vánoční nápoj (5 porcí) 

1 l 100% jablečného džusu v kartonovém obalu Tetra Pak
6 tyčinek skořice
3 lžičky strouhané pomerančové kůry                         
3 rozdrcené tyčinky skořicové kůry
2 čajové lžičky celého hřebíčku
1 rozdrcený muškátový oříšek

Jablečný džus nalijeme do většího hrnce, přidáme pomerančovou kůru,
2 rozdrcené tyčinky skořice, hřebíček, muškátový oříšek, přivedeme k varu a zvolna vaříme alespoň  20 min. Scedíme, nalijeme do hrníčků a každý ozdobíme tyčinkou skořice.


Více informací na:  http://www.bezkonzervantu.cz

Reklama