Na co si dát při výběru dveří pozor? Na tyto otázky a mnoho dalších nám odpovídal Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností ze společnosti Next. Děkujeme mu za jeho odpovědi.
5cf7928623a46obrazek.png

Pokud si vybíráme venkovní dveře, co si musíme rozmyslet?

Venkovní dveře jsou specifická kategorie a musí splňovat některé jiné parametry než dveře bytové. Kromě bezpečnostní funkce musí mít venkovní dveře dobré tepelně-izolační vlastnosti. Dobré zateplení dveří i zárubní je dnes povinností. Důležitá je i vlastní dispozice prostoru za dveřmi, protože když máte hned v zádveří například špatně odvětranou koupelnu, žádné zateplení nezabrání tomu, aby se vám dveře a další předměty v předsíni rosily.
U venkovních dveří je z hlediska jejich životnosti podstatná i jejich odolnost povětrnostním podmínkám. Důležitá pro životnost dveří a vaše pohodlí je i venkovní stříška nad dveřmi.
5cf793a2237f4obrazek.png

Co nabídka běžných dveří například v hobbymarketech – je to dobrá investice?

Plechové dveře z hobbymarketů nejsou určitě řešením, které vám přinese bezpečí. Jedná se obvykle o výrobky z tenkých plechů, které proříznete kapesním nožem. Certifikáty často nemají vůbec žádné a servis, který vás může potkat v případě, že se dveře zaseknou, se může značně prodražit.

Je možné na vstupních dveřích šetřit a myslet si, že se mne riziko vykradení netýká?

Bezpečnostní dveře jsou jako airbag v autě. Doufáte, že jejich pravou funkci nikdy nebudete muset vyzkoušet, ale věříte, že kdyby náhodou, tak zafungují skvěle. Chtěli byste za auto ušetři pár tisíc a mít tam airbagy z nějaké pofidérní výroby, která šetří na materiálu a technickém řešení co to jde? Bezpečnostní dveře patří mezi výrobky, které si má člověk koupit buď kvalitní nebo žádné, protože částečné řešení není řešení.
5cf79290aca4dobrazek.png

Jak mají vypadat dobré bezpečnostní dveře a zámky?

Ideální jsou bezpečnostní dveře 4. bezpečnostní třídy. Jsou o něco dražší než dveře 3. třídy, ale poskytují výrazně větší bezpečí. V případě bytu je vaší povinností, aby dveře měly i certifikovanou požární odolnost. Dobré dveře mají vždy masivní ocelovou konstrukci a alespoň 20 jistících bodů. Samozřejmostí je bezpečnostní kování a vložka minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako dveře.

Máme myslet i na zabezpečení oken a balkónů?

Zabezpečení oken a balkonů je vždy složitější problém než zabezpečení dveří. Pro začátek doporučujeme bezpečnostní folie na sklo a zamykací kličky oken. Ideální je doplnit zabezpečení alarmem. Jejich ceny stále klesají a jsou dostupnější.
blobid0.png

Pokud budu mít bezpečnostní dveře NEXT, mohu být v klidu před vykradením? Proč?

Pečlivě sledujeme statistiky a způsoby vykrádání a pokud budete mít Nexty, máte 2000x menší pravděpodobnost, že vás vykradou než vašeho souseda bez nich. 

Více najdete na www.next.cz

Naše další články:

Reklama