Proto je potřeba najít způsob, jak si poradit v současné situaci a dbát na to, abychom se cítily a vypadaly zdravě. Koneckonců i to, co se týče nošení roušek, trochu odhaluje, jaké máme návyky a rychle se to na pleti může projevit. Přinášíme vám proto jednoduché tipy a rady, jak nad možnými problémy s pletí vyzrát.

Foto: Shutterstock

1) Výdech, nádech a úsměv!

Kdykoliv to jen jde, zkuste myslet na něco hezkého a udělat si procházku v přírodě nebo jen tak poodstoupit od všedního stresu. Pokud jste příliš zaneprázdněni a cítíte, napětí na šíji i v obličeji, zkuste se zhluboka nadechnout. Usmějte se sami pro sebe nebo věnujte zářivý úsměv někomu v okolí. K tomu doporučujeme mít vždy po ruce váš oblíbený balzám na rty, který vaše rty nejen vyživí, ale také už jeho samotná vůně vás může trochu povzbudit a uklidnit.

Foto firem: Bioten Oční krém Hyaluronic GOLD, 249, 90 Kč, Indulona ORIGINAL, 129,90 Kč, Astrid balzám na rty, 39,90 Kč, Bioten SKIN MOISTURE krém s prebiotiky, 99, 90 Kč

2) Nechte si čas jen pro sebe

I když se zdá, že se teď čas tak trochu zastavil, jistě pro vás není problém se rychle ponořit do víru povinností a pocitu vytíženosti. Pravda však je, že pokud chceme zůstat produktivní, musí být nejprve naše mysl připravená. Doporučujeme si večer či ráno vyhradit čas na oblíbenou knížku, psaní deníku, čaj a například masku na obličej nebo jinou beauty proceduru. Pokud vás pronásleduje pocit viny, jistě vás uklidní fakt, že péče o pokožku je nyní opravdu nezbytná. Jelikož na sobě máme spoustu času roušky, pleť může mít tendenci být rychle vysušená a bez energie. Dopřejte jí dávku vitaminů a prebiotik, která opět podpoří přirozený zdravý vzhled pokožky.

Foto firem: Ťuli Ťuli, přírodní dezifenkční gel na ruce, 239 Kč, via natura Rejuvenator, 359 Kč, kanabigerol, Revitalizing Face Cream CBG, 699 Kč, Faith in Nature šampon s jojobovým alejem, 189 Kč

3) Mějte to nejnutnější vždy po ruce

I taková drobnost, jako když zjistíme, že jsme někde něco zapomněly, nás dokáže leckdy rozhodit víc, než bychom si přály. V těchto dnech je dobré myslet také na zvýšenou opatrnostech na všech místech, kde se pohybujeme a mít při sobě ubrousky nebo čisticí gel na ruce. Doporučujeme si vybrat takový čisticí gel, který bude účinně čistit a osvěžovat ruce, ale zároveň mít zklidňující a pečující účinky, aby ruce byly zcela ochráněny. Ruce nezapomeňte také každý den hydratovat. 

Foto: Shutterstock

Reklama