Bydlíte v podkroví, nebo máte okna na jih a v létě se ve vašem bytě nedá vydržet? Máte několik možností. Vyměnit byt, pořídit si klimatizaci, nainstalovat bytelné žaluzie, nebo zatáhnout black-out rolety.

roleta

Že je roleta black, neznamená, že musí být černá. Prodávají je v široké škále barev

Poslední možnost jsem zvolila já a mohu ji vřele doporučit. Bydlím v podkrovním bytě, kde si stavební firma s izolací střechy zrovna hlavu nelámala. Zřejmě víte, co tím myslím. V zimě je tam zima a v létě vedro. Tím spíš, že okna ložnic jsou střešní a situovaná na západ. A s tím nic nenadělám, jiné pokoje k dispozici nemám.

V zimě to ještě jde, dá se přitopit, ale v létě před vedrem prostě neutečete. Střecha se rozpálí a propouští teplo do místnosti ještě dlouho do noci.

A tak jsem hledala řešení, jak nesnesitelný hic nějak zmírnit. Vzpomněla jsem si na pobyt v Chorvatsku a naši zchlazovací metodu. Ráno, když byl ještě chládek, jsme vyvětrali, pak uzavřeli všechny okenice, zatáhli závěsy a takhle to nechali až do večera, dokud nezačal být trochu chládek. Věřte nevěřte, byla to jediná možnost, jak se z vedra nezbláznit.

roleta

Kdybych ji zatáhla úplně, musela bych fotit s bleskem, protože je v místnosti absolutní tma

A stejně jsem postupovala i v bytě. Objednala jsem si zatemňovací rolety (tzv. black-out), a když jsou pařáky, udělám v místnosti tmu. Přes den jsou zatažené a otevírám je až večer, kdy se ochladí.

Opravdu to funguje a mohu to vřele doporučit!

Máte podobné zkušenosti?

Reklama