Důležité je uvědomit si, že rozloučení se svobodou není večírek pro kamarádky nastávající nevěsty, ale především pro ni. Pokud tedy budou trochu empatické, nebudou jí na rozlučku zvát striptéra za předpokladu, že takové situace celý život špatně snáší. Stejně tak kamarádky nemohou pít alkohol, jestliže je nevěsta v očekávání. Rozhodně by to nebylo fér. Jenže jak udělat rozloučení se svobodou něčím výjimečným na co těhotná nevěsta nikdy v životě nezapomene? Připravily jsme pro vás pár tipů.

Lázeňské město

Pokud chcete zažít jedinečnou atmosféru, vezměte kamarádku do kouzelného lázeňského města. Nabízí se třeba lázně Luhačovice, Mariánské lázně nebo Františkovy. Nezapomeňte však, že těhotné ženy nemohou využívat všech procedur, které lázně nabízí. Horké prameny jsou pro ně pasé, stejně jako některé masáže. Spíše než o wellness procedury jde však o relax v městečku. Navštěvování kaváren, pití minerálních vod, lázeňské oplatky a kultura. Večer můžete zajít na koncert, do kina nebo se jen tak v hotelovém pokoji všechny podívat na oblíbený film.

5ed4e2b429b32obrazek.png
Foto: Shutterstock

Rituál 

Jestliže má vaše kamarádka sklony k ezo tématice, jistě jí udělá radost rituál v přírodě. I kdyby ne, i tak jsou rituály přátelství za hezkého počasí nezapomenutelným zážitkem. Jeďte k nějakému přírodnímu zdroji vody (lom v lese, potůček, řeka), tam se umyjte (očistěte), upleťte věnce z bylin, které budou mít především kolem slunovratu největší sílu, poděkujte přírodě a hoďte je do vody. Poté můžete na louce uspořádat piknik.

Vzpomínkové místo

Mluví vaše kamarádka často o místě, které zná z dětství, ale dlouho tam nebyla? Tak ji tam na víkend vezměte. Může to být například místo, kam jezdila na tábor nebo k babičce. Pronajměte v okolí venkovskou usedlost, večer si vyprávějte zážitky z dospívání, a potom se podívejte na film, který jste v tom období měly rády.

5ed4e407e1673obrazek.png
Foto: Shutterstock

Kuchařský den

Kamarádce, která miluje vaření, místo striptéra zaplaťte kuchaře. Ten s vámi stráví celý den a můžete si vybrat, jakou kuchyni budete vařit. Výhodou je celodenní ochutnávání skvělých dobrot.

Pyžamová párty

Také jste jako malé pořádaly pyžamové party? Šlo o to sníst co nejvíce chipsů, podívat se na film, zaskákat si na posteli na oblíbenou písničku a do noci si povídat. Přesně to můžete udělat pro svou kamarádku i teď. Zkuste ale party udělat v konkrétním stylu. Třeba právě v tematice oblíbeného filmu nebo země.

5ed4e2d0e8e53obrazek.png
Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama