Prvopočátkem všeho našeho snažení je uvědomit si, že něco není v pořádku a s tím je spojená touha po změně, dopředu je však potřeba si říci, že nic není a nebude zadarmo. Práce s energiemi je vždy postavena na základu práce na sobě. A leckdy tuto práci provázejí silné a těžké emoce, které potřebujeme zpracovat… Mnohdy jsou to právě ta témata, do kterých se nám vůbec nechce. Prožitky, kterých se bojíme či před kterými utíkáme.
5bf2a3075e772obrazek.jpg

V této souvislosti mě zaujal úvod jednoho esoterického článku: Pokud jsou čakry, meridiány i aurická těla čistá a bez negativní energie, může jimi životní energie proudit volně. Člověk je šťastný a v harmonii. Na bloky v čakrách nás také velmi často upozorňují barvy, ke kterým tíhneme. Já například potřebuji kolem sebe hodně světle modré a modrou i ráda nosím, což mi dává signál, že potřebuji odpočinek, klid, modrá mimo jiné i snižuje krevní tlak a tlumí emoční vypětí. Modrá barva je barvou ducha, symbolem rozjímání, modlitby a nebes. Na poli čaker to znamená: vyladit krční čakru.

Jak tedy pracovat s čakrami?
5bf2a313dbebfobrazek.jpg

Způsobů je mnoho a na každém z nás je vybrat si ten, který právě bude nejlépe korespondovat s naším nitrem. Na internetu naleznete nespočet hudebních skladeb, které jsou přímo určené k čištění těchto energetických center. Dobrá cesta jsou i tělesná a dechová cvičení, kdy každá čakra má své specifické cviky, kterými lze upravit tok energie. Harmonizaci čaker můžeme provádět i pomocí masáží, nejlépe tzv. reflexní body na chodidlech, kde každé toto centrum má svou zónu. V této souvislosti skvěle funguje i krystaloterapie, léčení drahými kameny.

Při takovém procesu, jako je čištění čaker, je potřeba mít v povědomí, že čakry jsou pro nás důležité jako veškeré naše orgány a každá čakra odráží nějakou funkcionalitu našeho života.
5bf2a31f3a517obrazek.jpg

Když už v psaní o čakrách byla zmíněna nabídka na sociálních sítích, je dobré podotknout, že jsou mezi námi jedinci, kteří nabízejí terapie vyčištění čaker a nastavení pozitivních energií. Zde je však dobré být opatrný, pevně věřím, že je mnoho bytostí, které to opravdu dokážou a jsou povoláni pomáhat druhým, ale jsou i jedinci, kteří nabízejí své služby a jedinou jejich schopností je manipulovat s druhými a vydělávat na cizím trápení.

Vezmeme-li situaci z druhého konce, uvedení našich čaker do vyváženého stavu mnohé získáváme:5bf2a3668adc7obrazek.jpg

  • obnovení naší harmonie:
  • vnitřní zklidnění
  • zlepšení fungování všech orgánů
  • zlepšení schopnosti získat materiální hodnoty
  • zlepšení vnímání sebe sama
  • pokrok v mezilidských vztazích a partnerských vztazích
  • duchovní rozvoj