Stále křičí, stále by si chtělo hrát, stále vyžaduje pozornost? Rodiče bolí hlava, ale miminko ne a ne usnout... Máme pro vás deset „zaručených“ tipů, jak ho uspat!

1. Houpání a vození v kočárku na čerstvém vzduchu
Tady není snad potřeba nic dodávat. Pohupování na rukou, houpání a vození v kočárku na čerstvém vzduchu je u nás nejtradičnější a snad nejzaběhlejší způsob uspávání malých ratolestí...

2. Nošení v šátku
Když si dítě přivážete šátkem k tělu, bude prý velmi klidné a šťastné, protože mu to připomíná pobyt v lůně matky. Miminko se přitulí, cítí tlukot matčina srdce a usne velice rychle. Navíc si tím uvolníte ruce k případné další činnosti, a přesto budete o dítě pečovat.

3. Časování koupání, krmení, mazlení...
Udělejte si z dětského uspávání rituál, který dodržujete pravidelně ve stejnou dobu. Začněte asi 30 minut před plánovaným uspáváním, dítě nakrmte a vykoupejte, ošetřete jeho pokožku mlékem s vůní levandule, před uložením se s dítětem pomazlete a přečtěte mu uklidňujícím hlasem pohádku.

4. Větrání a rušivé vlivy
Je-li místnost, ve které miminko spí, dobře větraná, a jsou-li z ní odstraněny všechny rušivé vlivy, bude dítě usínat rychleji a jeho spánek bude klidnější a spokojenější. Takovými rušivými vlivy může být hudba, příliš mnoho světla, velké množství hraček...

5. Přemístěte dětské lůžko
Na špatný spánek a uspávání dítěte mohou mít vliv geopatogenní zóny, nebo přesněji geoanomální pole. Dítě na ně může být citlivé, stačí však přemístit dětské lůžko o pár metrů jinam a může být po nespavosti.


TOP 3 rad,
které rozhodně nezkoušejte...

1. Opijte dítě rumem.

2. Nadopujte miminko prášky na
spaní.

3. Nechte miminko plakat, ono ho to přejde.

6. Masírování a hlazení
Masírování a hlazení navrací dítěti pocit, který prožívalo v plodové vodě, která jeho tělíčko lehce hladila. To má na miminko neuvěřitelné uklidňující účinky. Navíc to prohlubuje něhu mezi dítětem a matkou.

7. Třpytivá otočná hračka
Pověsíte-li dítěti na dosah jednu třpytivou otočnou hračku, jistě vzbudí jeho zájem, ale pravidelné otáčení a střídání různě se lesknoucích barev ho také brzy uspí.

8. Dětské bylinkové čaje
Měly by být k dostání v každé lékárně. Jsou připravované tak, aby dětem chutnaly, a zároveň obsahují přírodní uklidňující látky jako pomerančovník, lípu, majoránku, mařinku, komonici, kozlík, hloh, jablečník. Pomáhají i čaje z anýzu a kmínu.

9. Návštěva zkušeného chiropraktika
Možná příčina nespavosti je i v posunutí některé kůstky na lebce novorozence při porodu. Dětská hlavička se totiž skládá z jedenadvaceti kostí, které na sebe složitě navazují. Takovou posunutou kůstku těžko odhalíte, ale miminko nedobře posunutá kůstka tlačí. Zkušený chiropraktik mu dokáže jemným protahováním a masáží pomoci a vrátit neposednou kost na své místo.

10. Tatínek
Problémy mohou být spojené i s únavou matky, nechte tedy své děti večer uspávat tatínky. Prohlubuje se tak vztah mezi otcem a dítětem a usnadníte si tak část starostí.

Jaká je ta vaše rada? Máte nějaký zaručený způsob, jak uspat miminko? Prozraďte ho ostatním čtenářkám!

Reklama