Na naše otázky odpovídal Tomáš Kubík, tiskový mluvčí společnosti Penny Market s.r.o.

649d570cef5d1obrazek.pngDnešní doba je náročná a řada lidí řeší nákup potravin tak, aby ušetřila. Jak to v PENNY vnímáte?
Vnímáme to velmi dobře. Proto našim zákazníkům dlouhodobě nabízíme kvalitní produkty za nejvýhodnější cenu na trhu. Každý týden navíc nabízíme stovky produktů v akci, kdy každý může ušetřit až desítky procent z běžných cen. Reagujeme na potřeby zákazníků a podle toho tyto akční nabídky připravujeme. Zařazujeme do nich nejen potraviny pro každý den, ale také například sezónní produkty jako ovoce, zeleninu nebo v letní době masné výrobky na grilování.

Jaké máte rady pro ty, co potřebují šetřit, ale při tom mít vyvážený jídelníček, jak lze při nákupu ušetřit?
Každý má jiné chutě a je zvyklý jíst něco jiného. Věříme, že z naší nabídky si vybere každý. Ten, kdo chce ušetřit, sleduje naše akční nabídky, a pak také vyzkouší naše privátní značky, které mohou zákazníci zakoupit exkluzivně jen v našem řetězci. Výrobky těchto značek nabízí minimálně stejnou kvalitu a výrazně nižší cenu než značkové výrobky. Navíc se řada z nich může pochlubit řadou ocenění, které dokazují jejich kvalitu a výtečnou chuť, ať už jsou to výsledky nejrůznějších nezávislých testů nebo ocenění Česká chuťovka nebo Volba spotřebitelů.

ADS-5416.jpg

Kde vidíte prostor, jak při nákupu ušetřit?
Jedna věc je samotný nákup a využívání již zmiňovaných akcí nebo privátních značek. Zároveň je ale dobré zvážit, kolik věcí budeme skutečně potřebovat. Zákazníci často s vidinou ušetřených peněz nakoupí víc, než jsou schopni zkonzumovat, a nakonec část nákupu skončí v koši. Tím jsme nejen přišli o své peníze, ale málo kdo si uvědomuje, jak je to neekologické: kolik vody, nebo kolik emisí se vyplýtvalo tím, že se daná potravina vyráběla zbytečně.

Je dobré mít dopředu vymyšlený seznam surovin, ze kterých chceme vařit nebo co potřebujeme nakoupit?
Určitě. Nenakoupíme věci, které nakonec nevyužijeme. Zároveň můžeme ušetřit i tím, že například místo zpracovaného kuřecího masa koupíme celé kuře a následně ho využijeme do více pokrmů.

ADS-5325.jpg

Určitě lze ušetřit při nákupu výběrem značky. Je pravda, že jsou u stejné potraviny velké rozdíly v cenách, pokud se podíváme na různé značky?
Je to jeden z důvodů, proč klademe takový důraz na naše privátní značky. To jsou značky, které zákazníci nikde jinde nekoupí, a současně my jsme už u zrodu samotného produktu a víme, jakou kvalitu a za jakou cenu lidem budeme nabízet.

Z jakých privátních značek PENNY si mohou vaši zákazníci vybírat?
Aktuálně máme více než 40 privátních značek se stovkami produktů od mléčných výrobků přes pečivo, ovoce a zeleninu, masné výrobky, alkoholické i nealkoholické nápoje, trvanlivé potraviny, cukrovinky, sušenky, mražené zboží až po drogerii a produkty pro domácí mazlíčky. Mezi naše nejoblíbenější a nejvíce oceňované značky patří například Boni, Karlova Koruna, Řezníkův talíř nebo Dobré maso.

649aa912524a2DSC7739.jpg

Řada zákazníků reaguje na slevy. Jak často PENNY svým zákazníkům slevy poskytuje?
Každý týden připravujeme akční nabídku stovek produktů s velkými slevami. Kdo si udělá čas a trochu plánuje, může v rámci těchto akcí výrazně ušetřit.

Jak se zákazníci PENNY o slevách dozví?
Řada zákazníků stále ráda bere do ruky tištěný leták, kde si své oblíbené produkty kroužkuje. Proto jsme také začali natáčet vtipná videa s takzvaným kroužkováním, kdy různé známé osobnosti každý týden upozorňují na nejzajímavější nabídky. Dále najdou zákazníci nabídku samozřejmě na webu a v mobilní aplikaci.

649aab65ebaf8ADS-5400.jpg

Je dobré být pro zákazníky členy věrnostního klubu? Co to obnáší a jaké z toho plynou výhody, když mají zákazníci vaši PENNY kartu?
Pro držitele zákaznických karet připravujeme pravidelně speciální nabídky, takže díky ní můžete ušetřit další peníze. Velmi oblíbená je také základní, tedy plastová kartička, kterou stále nabízíme jako jedni z mála na trhu. Zákazník ji dostane na požádání přímo na prodejně bez jakékoliv registrace Se základní PENNY kartou je ovšem možné využívat pouze základní výhody. Doporučuji proto využít digitální kartu, kterou budete mít vždy k dispozici ve svém telefonu v rámci naší PENNY aplikace.

Děkujeme za odpovědi.

DSC6961.jpg

Reklama