Srpen je důležitým obdobím pro budoucí úrodu rajčat. Právě začínají červenat první plody a keříčky slibují bohatou úrodu. Aby stačila dozrát, nesmíme se bát razantního zásahu.

rajče

Kdo jednou ochutnal vlastnoručně vypěstované rajče, nebude chtít jiné. A tak se rok co rok pouštíme do jejich vysazování, zaštipování, vyvazování, abychom se těšili z jejich báječné chuti a vůně.

Pěstování rajčat má i svá úskalí. Rajče je teplomilná a tak trochu „rozmazlená“ rostlina. Vyžaduje hodně slunce a dostatek vody, ale nesnáší vlhko a chlad.

Za horkého počasí, jaké panuje poslední dobou, je chraňte před deštěm a vyvarujte se vydatné zálivky. Způsobuje to praskání plodů. (Mně se osvědčilo pěstování rajčat v kbelících nebo pytlích pod střechou na jižní straně chalupy).rajče

Tyčková rajčata je třeba pečlivě přivazovat k opoře, aby se rostliny pod vahou plodů neohýbaly a nelámaly. Někdy je potřeba svázat i keříčkové odrůdy, kterým hrozí rozlomení.

Vylamujte nejen zálistky, ale i spodní listy napadené houbovými chorobami. V polovině srpna odřízněte vrchol rostliny s květy a malými plody, které by stejně nedozrály a jen by rostlinu vysilovaly. Jde o vrchní část nad listem nad posledním dobře vyvinutým hroznem plodů.

Zrání rajčat urychlíte nejen tímto zásahem, ale i odstraněním stínících listů. Dejte si ale pozor, abyste to nepřehnali.

rajče

Zrající rajčátka sklízejte postupně, jakmile zčervenají. Občas se stane, že nějaké zelené rajče upadne. Je-li dostatečně velké a plně vyvinuté ještě dozraje. Umístěte je na teplé a vlhké místo, nejlépe do společnosti zralých letních jablek. Etylen, který jablka uvolňují, urychlí zčervenání nezralých rajčat.

rajče

Další metody, jak urychlit zrání zelených rajčat, najdete v diskuzi pod tímto článkem ZDE.

Reklama