První lék na léčbu obezity bez předpisu – alli může být vaším spojencem a pomoci vám nejen snížit tělesnou hmotnost, ale také ozdravit jídelníček a změnit životní styl.

Kromě pravidelného užívání tobolek před nebo do jedné hodiny po jídle je nutné upravit a postupně změnit stravovací návyky a zařadit do svého programu pohybovou aktivitu. Jedině tak bude hubnutí zdravé a účinné.

alliV dnešní době najdete na obalech všech potravin nejen informace o energetické hodnotě určitého množství potraviny, ale také informace o obsahu tuků, sacharidů a bílkovin. Toto je velice užitečná informace, která se pro vás může stát vodítkem při nákupech. Na mnoha výrobcích jsou ještě podrobnější informace – co se považuje za jednu porci výrobku a jaké má tato porce energetické hodnoty. Tyto výrobky jsou pro vás ideální, neboť se dozvíte, co je pro vás důležité – kolik gramů tuku obsahuje jedna porce výrobku. Dejte si ale pozor na to, aby množství tuku v takové porci nepřesahovalo váš stanovený limit s alli (15 g tuku v jednom jídle). Rovnou se při nákupech vyhýbejte polotovarům – obsahují příliš velké množství tuku. Pokud je výrobek určen pro 2 porce, ujistěte se, že opravdu sníte jen polovinu.

Pokud se stravujete v restauraci, užijte alli před objednáním a zapije je vodou. Dávejte si pozor na velikost porcí, neboť v restauracích často bývají větší. Myslete proto na to, že opravdu nemusíte sníst vše, co je na talíři. Pokud si dáváte salát, pak si dresink nechte přinést zvlášť, nebo zkuste zjistit, zda by se v menu nenašla nějaká nízkotučná zálivka. Místo smetanových omáček si raději dávejte jejich rajčatové varianty. Dobrou volbou je grilované maso nebo ryba.

alliCelkově je nutné omezit příjem nasycených tuků, které jsou obsaženy převážně v živočišných produktech, a vybírat si raději tuky rostlinné, které jsou převážně nenasycené. Jedno jídlo by při  stravování s alli nemělo obsahovat  větší množství  tuku než je 15 g. Nevhodná je také nadměrná konzumace bílkovin v kombinaci s nasycenými tuky, které se pohromadě vyskytují v tučných masech a uzeninách. Přednost by mělo dostat  bílé maso – drůbež a ryby. Vhodné je naopak  konzumovat hodně komplexních sacharidů, které jsou obsaženy hlavně v obilovinách (pečivo, těstoviny, rýže, vše volit raději v celozrnné podobě). Obsahují důležité vitaminy, minerální látky a vlákninu. Zelenina by měla tvořit podstatnou část jídelníčku. Denně se doporučuje sníst až půl kila zeleniny. Obsahuje důležité vitamíny a vlákninu. Příjem ovoce je dobré snížit na 200 g za den. Snížen by měl být i příjem kuchyňské soli na maximálně 5–7,5 g denně. Nezapomínejte, že sůl je součástí naprosté většiny potravin. Omezení je zvláště důležité například při vysokém krevním tlaku. Denně by měl dospělý člověk vypít alespoň 2 litry neslazených nápojů.

Důležitou součástí zdravého životního stylu je pohyb. Za cvičení se považuje jakákoli typ tělesné námahy, který přispívá ke zlepšení vašeho zdravotního stavu a výkonnosti a který zároveň tvaruje vaši postavu. Pokud se pravidelně budete věnovat pohybovým aktivitám, budete se cítit lépe fyzicky i psychicky a snáze shodíte přebytečné kilogramy. Pravidelná fyzická aktivita také snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění. Lidé, kteří se pravidelně hýbou, mají vyšší kvalitu života a žijí déle. Existuje mnoho cest ke zvýšení tělesné aktivity, stačí si pouze vybrat, co se k vám nejlépe hodí. Nemusíte se zrovna potit v posilovně či chodit běhat, pokud vám to nevyhovuje. Je mnoho jiných způsobů, jak se začít více hýbat. Budete-li ale cvičit často, maximálně zvýšíte účinnost programu alli. Pokud přijímáte menší množství kalorií, vaše tělo musí začít spalovat tukové zásoby a vy hubnete. Pravidelný cvičením tento proces ještě podporujete, takže hubnete rychleji.

alli

Velmi důležité je stanovit si reálné cíle. Budou se vám snadněji plnit a víc se přiblížíte hlavnímu cíli – ztrátě přebytečných kil a změně životního stylu…

Reklama