mazanec

Dokážete si představit velikonoce bez tradičního mazance? Já ne. Čerstvý mazanec, potřený máslem nebo jen tak suchý, a k tomu třeba čaj s citronem či kakao. Skvělá jarní svačinka. Vyzkoušejte mazanec podle Beaute.

Suroviny

500 g polohrubé mouky (prosáté)
120 g cukru krupice
100 g rozpuštěného másla
1 lžíci rozpuštěného sádla
1 lžičku sušeného droždí případně necelou kostku čerstvého (40 g)
1 vejce + 1 žloutek navíc
250 ml mléka
1/4 lžičky soli
hrst hrozinek naložených v rumu
vlašské ořechy, mandle apod...nasekané
1 rozšlehané vejce na potření

Postup

Ingredience (kromě rozinek a mandlí, ty přidáme až těsně před ukončením hnětení) nacpeme do pekárny a zapneme program těsto. Pro ty, co pekárnu nevlastní, klasický postup jako u kynutého. Já kvásek trošku šidím, takže dám mouku do mísy, udělám důlek, přisypu trošku cukru a nadrobím droždí, zaliju teplým mlékem a nechám chvilku pod utěrkou vyskočit. Poté přidám zbytek ingrediencí a uhněhu těsto.

Kynout necháme co nejdéle. Klidně i 3 hodinky, na nepříliš teplém místě. Ale kdo má málo času, jako já včera, po hodině může začít tvarovat.

Velikonoční věnec pletu jako cop ze 3 pruhů. Tzn. vyrobím válečky z těsta a začínám plést od prostřed směrem ke koncům. Upletený cop spojím do kruhu a přenesu na plech.

Z tohoto množství těsta vám vyjde jeden věnec a menší mazanec. Ten se udělá jednoduše, jen se na plech vytvaruje bochánek.

Těsto necháme kynout ještě asi 30 minut. Poté shora na mazanci vykrojíme kříž a potřeme oboje rozšlehaným vajíčkem a posypeme plátky mandlí.

Pečeme v troubě předehřáté na 220 °C prvních asi 5 minut na krásnou barvu, poté troubu stáhneme na 150 °C na dalších 20 minut a zbývající čas (dle velikosti výtvoru) už pečeme jen na 100 °C. Propečenost zjistíme zapíchnutou špejlí.

Tohle jsou ideální podmínky pečení, ovšem někdy peču v kachlovém sporáku, kde se dá regulovat teplota maximálně tím, jak moc přiložím, a taky je to jde. ;)

Dobrou chuť přeje Beaute.

Reklama