Když jsem se definitivně rozhodla, že z toho bytu mě vynesou až nohama napřed, začala jsem přemýšlet, jak dobře uložit všechny ty důležití věci, které mám. Jsem totiž velký sběratel. Každou věc dvakrát obrátím, než ji vyhodím. Ovšem mám zkušenost, že hned potom bych ji právě potřebovala :-).

Nejdříve jsem prohlédla všechny nabídky firem, co vyrábějí skříně na míru. Srovnala ceny, prohlédla jednotlivé šikovné drobnosti a vynálezy: teleskopické tyče na výše položená ramínka, držák žehlicího prkna, nejrůznější výsuvné police.

Potom jsem si doma udělala nákres, co kam budu ukládat, a pečlivě rozměřila.

Skříň jsem si nechala vyrobit a zavázala se, že prostě víc oblečení, než se vejde do skříně, si nepořídím. Nejdříve jsem udělala velkou probírku a teď prostě pokud něco nového koupím, něco jiného musím vyřadit.

Obdobnou skříní mám vybavenou i předsíň. Protože je to tmavší místnost, volila jsem na dveře zrcadla.

 

Několik rad, jak mít v bytě pořádek:

1/ Pořiďte si úložný prostor na míru. Využijte celou výšku místnosti – lze jít až do 320 cm.

2/ Průměrně vysoká žena dosáhne do výšky 195 cm – pokud je skříň třeba 60 cm hluboká, aby dosáhla až dozadu, musíte počítat s menší výškou, nebo s výsuvnou policí. Mně tedy se moc hodily krabice od banánů – ukládám do nich sezónní věci,  ukládání do nich je pohodlné, položím si je na stůl.

3/ Naopak do dolních polic ukládám věci, které nepotřebuji tak často – například ložní prádlo. Nechala jsem si udělat jednu větší bednu na kolečkách – tam dávám napínací prostěradla z froté, která se tak špatně skládají.

4/ Pokud chcete umístit skříň do výklenku, můžete ušetřit některé prvky – stropní nebo podlahovou část, event. i bočnice.

5/ Skříně můžete použít i na předělení místnosti. Pokud máte do místnosti pouze 1 vchod, lze jeden díl použít jako  spojovací dveře

6/ Do šuplat se vyplatí zhotovit dělící prvky, tak aby se prádlo při zavírání neposunovalo, byly oddělené ponožky, nebo např. pásky smotané. Dělicí prvky se prodávají, ale můžete si je udělat podle potřeby i sami – mřížka z lepenky nebo sestavit jednotlivé krabičky. Ty krabičky se mi osvědčily v šuplátkách u šicího stroje.

Pokud chcete, aby i menší děti měly ve školních potřebách pořádek, rozdělení šuplátek či skříněk jim pomůže. A naše kutilky jistě najdou uplatnění pro ubrouskovou techniku…

 

Máte někdo jiné dobré zkušenosti? Sem s nimi…

Reklama