omeleta

Určitě to znáte. Děti chodí na obědy ve školce a škole, manžel v práci. A my ženské? Některé si chystají obědy do práce doma a nosí je v krabičce, jiné chodí na obědy v práci a další třeba na denní menu do restaurace. Já mám velké štěstí a pracuji doma, můžu si tedy připravit k jídlu, na co mám chuť, a to v době oběda. A protože jsem teď na dietě a držím basu se třemi našimi čtenářkami, tak se snažím chystat si obědy lehké.

Omeleta z jednoho nebo dvou vajíček je výborný základ a dá se do ní naplnit jakákoliv zeleninová nebo masová směs. K tomu hromada zeleniny nebo listového salátu. Oběd, který zasytí a zachutná.

  • 2 vajíčka (pro KetoDietářky 1 balení omelety v prášku)
  • sůl a pepř
  • pórek
  • kousek čerstvého lososa
  • trocha smetany (pro nedietářky)

omeleta

Vajíčko rozšleháme v misce vidličkou. Dochutíme solí a pepřem a vylijeme na rozpálenou pánvičku. Pokusíme se použít kvalitní pánev a nebudeme potřebovat ani kapku oleje nebo jiný tuk.

omeleta

Omeletu otočíme a už jen lehce osmahneme z druhé strany.

pór

Pórek nakrájíme na kolečka.

losos

Lososa nakrájíme na malé kousky.

losos a pór

Lososa společně s pórem vsypeme na pánev. Dochutíme solí a pepřem. Můžeme přidat maličko oleje nebo kousek másla. Pro dietářky ne!!

losos a porek

Tento krok opět dietářky vynechají. Můžeme přilít trošičku smetany. Ale nepřehánět. Jen maličko. Směs to krásně zjemní. Osmahneme opravdu jen chvíli, aby se losos nevysušil.

omeleta

Směs navrstvíme doprostřed omelety a zavineme.

závitek

Závitek z omelety zajistíme párátkem nebo ještě lépe silikonovým provázkem na závitky. A osmahneme na suché pánvičce.

omeleta

Ihned podáváme, doplněné o salát nebo zeleninu.

MaggiPartnerem rubriky Vaření je značka Maggi a stránky www.maggi.cz, kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama