Použít můžete všechny druhy květin, kvetoucích keřů, travin, listů i drobných plodů. Jen musíte dopředu myslet na to, jak dlouho potřebujete, aby čelenka vydržela. Některé lze i usušit, jako třeba ty ze skalníku či z jeřabin. Jiné naopak vydrží jen jeden den a potom začnou uvadat. Aby takové jednorázové čelenky zůstaly čerstvé co nejdéle, trochu je občas osvěžte vodou z rozprašovače.


Na výrobu budete potřebovat zelený drátek, který pořídíte zhruba za dvacet korun v železářství nebo v hobby marketu. Potom už jen nůžky, několik druhů rostlin a šikovné ruce (zvládnou to i méně zruční jedinci).


Drátkem nejprve sejměte obvod hlavy, která bude korunku nosit. Potom ho obtočte zhruba 2x kolem dokola a zamotejte. V některých návodech se používá ještě zelená elektrikářská páska na spojení drátků, ale ze zkušenosti je lepší nechat drátky volně.


Na kruh kolem dokola mezi drátky proplétejte rostlinu, která bude tvořit základ (vznikne korpus, který zakryje drátek). Dále už jen stačí podle libosti zapichovat ostatní květiny.

Květinová čelenka


Čelenku ze skalníku doporučujeme kombinovat už jen se zelenými listy, které podtrhnou červené plody. Výsledný efekt není tak extravagantní a skvěle bude vypadat k rozevlátým, bílým šatům.

Květinová čelenka
Korunka se také rázem může proměnit v krásný jarní věnec na stůl či na dveře! Takovou dekoraci vám bude každý závidět.

Čtěte také:

Reklama