Nejrůznější omelety se zeleninou, šunkou nebo sýrem jsou oblíbené ve všech zemích. Recept na tu dnešní pochází z Itálie.

frittata di zuchcine

Já jsem ji poprvé ochutnala u kuchařky, která žila několik let v Itálii a nachystala nám cuketovou omeletu jako předkrm. Doporučuji doplnit nějakým dobrým zeleninovým salátem.

frittata di zucchineSuroviny

  • 1 cibule
  • 4 menší cukety
  • 8 vajec
  • 150 g strouhaného parmezánu
  • olivový olej
  • sůl a pepř
  • trocha čerstvě nasekaných bylinek - např. oregáno, máta

Postup

frittata di zucchine

Cibuli nakrájíme na půlkolečka. Cuketu omyjeme a nakrájíme na kolečka. Sýr nastrouháme najemno.

frittata di zucchine

Na pánvi rozpálíme trochu oleje, na který vsypeme cibuli. Opékáme asi 5 minut, z toho druhou polovinu doby na mírnější teplotu.

frittata di zucchine

Přidáme cuketu, zvýšíme teplotu a opékáme dalších 5 minut. Osolíme a opepříme. Můžeme přidat čerstvé bylinky, nasekané najemno.

frittata di zuchcine

Ve větší míse rozšleháme vajíčka a přidáme nastrouhaný sýr. Mírně osolíme.

frittata di zucchine

Vsypeme obsah pánvičky, lehce prochladnutý. Promícháme. Vylijeme na rozehřátou pánvičku s trochou oleje, zapnutou naplno.
Teď hned začneme pracovat stejně jako u klasické omelety. Obracečkou shrnujeme omeletu od kraje ke středu, aby dospod vtekla tekutá směs a začala se opékat. Zopakujeme ze všech stran, klidně i několikrát, až uvidíme, že směs na povrchu lehce ztuhla. Ztlumíme žár na mírný a necháme asi pět minut. Povrch omelety bude mírně zatuhnutý.

Připravíme si talíř, velký jako pánvička nebo mírně větší. Na něj omeletu překlopíme a ihned zase necháme sjet zpátky do pánvičky, ale tentokrát opečenou stranou nahoru, aby se nám dopekla z obou stran. Necháme asi 2 minuty.

Omeletu vyklopíme na připravený talíř, necháme asi 5 minut lehce vychladnout a krájíme na výseče.

frittata di zucchine

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama