I vy jste to už zažila? Dovolená, romantika, potkáte někoho velmi zajímavého, přeskočí jiskra… No a po návratu domů máte pocit, že mezi vámi a vaší prázdninovou láskou stojí jazyková bariéra. Letos o prázdninách se bez obav zamilujte i do cizince, Gmail má totiž v rukávu jeden trik.

Navázat milostný románek na dovolené v cizině vypadá jako příjemné zpestření – dokud se však člověk nevrátí domů a neuvědomí si, že letní lásku musí udržovat už jen prostřednictvím e-mailu. Jazyková bariéra vám s postupem času bude vadit čím dál víc – úměrně tomu, jak vám budou docházet například italská slovíčka.

A jaký trik má Gmail? V Gmail Laboratoři najdete novou službu nazvanou „Překlad zprávy“ (Message Translation). Tato experimentální funkce vám a vaší lásce umožní vést emailovou konverzaci v několika jazycích, přičemž každý z vás si může e-mail přečíst v jakémkoli jazyce, který si zvolí.

Tato nová funkce vychází ze spojení technologie Google překladače (který už asi znáte) se službou Gmail a umožňuje automatický překlad emailových zpráv do 41 světových jazyků.

Jak na to:

Ve vašem Gmailu si v „Nastavení“ klikněte na záložku „Laboratoř“, kde se vám zobrazí seznam různých aplikací a mezi nimi i „Překlad zprávy“, který spustíte zaškrtnutím políčka „aktivovat“.

Až vám vaše drahá polovička zase napíše pár milostných řádků v angličtině, e-mail vám nabídne možnost „přeložit zprávu do jazyka: česky“, na kterou kliknete a milostné švitoření už můžete číst v češtině.

Překlady nejsou ještě absolutně dokonalé, nicméně doufáme, že vám pomohou udržet letní romanci při životě alespoň o něco déle.

Reklama