Někteří lidé tvrdí, že ráno je nejhezčí část dne. Nesouhlasíte? Já si to myslím jenom někdy - když můžu spát. Radši mám večery, jsem zkrátka spíš typ sova než skřivan.

Na brzké vstávání mě nikdy neužilo. Ale samozřejmě jsem vždycky vstávat musela a ani teď nemám na vybranou - děti musí do školy, já do práce. A tak každý den po zazvonění budíku rozlepím oči, obléknu se, vyčistím zuby, trochu se upravím a vrhnu se do nového dne. Nikdy nevím, co mě čeká, až vzbudím děti. Budou v pohodě/protivné/brečící... (doplňte si samy)? Stihneme vyjet včas z domu? Nastartuju auto? A neujede mi vlak, kterým potřebuju jet?

morningMusím poctivě říct, že většinou jsou u nás rána celkem klidná a všechno zvládneme rychle, jen někdy se přihodí nějaká nepříjemnost, když hledáme čepici nebo ponožky, nebo když se některé z dětí umaže, než dojdeme těch pár metrů od domu k autu. To všechno je pohoda a jsem za to ráda.

Jednou za čas mám ale pocit, že už od rána se proti mně všechno spikne, a to nemusíme ani zaspat. Někdy je prostě naše ráno jeden velký chaos, kdy se nic nedaří. Děti se pohádají, sotva vstanou z postele, dvanáctiletá dcera nemůže najít žádné tričko, které by se jí zrovna hodilo ke kalhotám, i když jich má ve skříni asi dvacet, osmiletý syn si nechce čistit zuby, protože došla jeho oblíbená pasta, a já si toho nevšimla včas, ke svačině jsem jim namazala něco, co jim nechutná, čaj je moc horký a bunda z předsíně zase moc studená... A to nemluvím o tom, že se ani nenasnídají.

V takových chvílích mám chuť zavřít dveře a odjet sama, ať se do školy dostanou, jak chtějí. Ale samozřejmě to neudělám, místo toho je seřvu, naložím do auta a stále se dohadující vysadím před školou. Ve vlaku pak s nostalgií vzpomínám na dobu, kdy jsem byla s dětmi na rodičovské dovolené. To byly časy! Děti byly spavé, takže vstávaly až kolem deváté, nikam jsme nemuseli, neměli jsme žádné povinnosti, jen jsme si hráli. Tenhle čas jsem si s nimi opravdu užila.

Teď musím ty naše rána prostě přežít. A jak to vypadá po ránu u vás? Dnešní den věnujeme tomuto tématu a vašim příspěvkům. Těším se na ně!

Dnešním tématem dne je: Ranní chaos aneb Co se u vás děje po ránu?

  • Napište mi, jak vypadají vaše rána, můžete přidat i fotku

Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá lahodný pravý zelený čaj Gunpowder od Valdemara Grešíka a květinový diář na rok 2013. Příspěvky posílejte 22. 1. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

ranoran

O ranním jídle si můžete přečíst tady:

Reklama