Také obdivujete neodolatelný šarm francouzských žen a Pařížanek zvlášť? Chtěla byste přijít na kloub jejich rafinovanosti, se kterou okouzlují muže, a přiznejme si, že vlastně i nás ženy? Má jejich krása, nebo chcete-li přitažlivost a nezaměnitelný půvab, nějaké společné jmenovatele? Podle čeho neomylně poznáte v davu Francouzku, aniž byste ji slyšela promluvit?

Když jsem kdysi navštívila Paříž, neměla jsem moc času. Ale měla jsem na vybranou. Buď se poženu po památkách (musím přece vystoupat na Eiffelovku, na vlastní oči vidět Monu Lisu či nasát atmosféru chrámu Matky Boží), nebo to všechno hodím za hlavu, prohrábnu svou chudičkou peněženku, sednu si na kafe někde na rohu známého bulváru a budu pozorovat cvrkot proudícího davu. Vybrala jsem si druhou možnost. Možná trochu z lenosti, možná jsem se opravdu chtěla jen tak zastavit a kochat. Nejen město, ale hlavně lidé jsou tu opravdu krásní. A přiznám se, že ač se mi normálně víc líbí muži, v Paříži jsem se zaměřila na ženy. Možná jsem chtěla omrknout, jak to dělají, že jsou tak okouzlující, a řekla jsem si, že od nich zkusím něco „obšlehnout". Naivní představa, že? Jejich šarm je nějak neobšlehnutelný, s tím se musí člověk-žena prostě narodit.
Ale přece jenom, pár postřehů pro vás mám, a když se jimi budete řídit, ani v Česku tím nic nezkazíte.

V první řadě je to jejich sebevědomí a uvolněnost. I v otrhaných džínách a tričku jsou neodolatelně sexy. Možná je to třeba tím vykukujícím holým ramenem, nebo bosýma nohama v mokasínách, já nevím... ale to se dá přece napodobit, nemyslíte?
Vůbec nemají potřebu řídit se slepě módními trendy. Jsou vlastně konzervativní, ale své. Sice si klidně obléknou kabát ze sekáče, ale k němu si vezmou drahou značkovou kabelku. Nikdy by se nesnížily ke koupi laciné napodobeniny, jaké vídáme ve stáncích v Chorvatsku. Jsou prostě dámy každým coulem.

Další vlastností, dá-li se to tak nazvat, typickou pro Francouzky je přirozenost.
Neuvidíte na nich žádné složité účesy a vyumělkované barvy, ale skvěle ostříhané vlasy, volně poletující kolem hlavy. A když už mají culík nebo vlasy v uzlu, vždycky nějaký ten neposlušný pramen (záměrně) vypadne. Aby to pak nesvádělo muže ke snaze pramen umravnit", jen se ho tak dotknout a odhrnout z krásné tváře? Jak něžně koketní.

Fajn, co dál?
Všimněte si francouzských hereček... Co mají rozhodně společného, je přirozeně husté obočí. A výjimkou nejsou ani modelky. O jedné slavné jménem Ines de la Fressange je známo, že raději riskovala výpověď smlouvy, než by si nechala své obočí uměle upravit.

Nepřehánějí to ani s líčením, když pomineme černé oči (ať už s linkou nebo kouřové) a rudou rtěnku. U koho myslíte, že se inspiruje česká kráska s francouzským šarmem Aňa Geislerová?
Možná má francouzský styl v krvi, ale jestli ho jen" okoukala, udělala to moc dobře. Bývá považována za módní ikonu, aniž by na sebe upozorňovala posledními výkřiky módy. Je přirozená, šarmantní a vždycky má něco navíc.

To něco, co by se bez nadsázky dalo nazvat francouzsky: chic, allure, charme.

Na něco nebo na někoho jsem zapomněla?
Které francouzské herečky považujete za nejkrásnější?
Znáte kromě Ani Geislerové ještě jiné Češky s francouzským šarmem?
Používáte také rafinované triky Pařížanek?
Napište mi.