Klára Křížová

Mám docela normální „neřesti“. Myslím, že mne moc nesvazují, netrápím se tím, že bych s nimi nemohla přestat. Ráda cestuji, je to pro mne relax, a když již dlouho nic nepodnikám a nikam se nechystám, je pravda, že mám „absťák“ a nutně potřebuji mít aspoň vidinu blížící se cesty. Trochu kouřím, jsem takový „věčírkový“ kuřák, období, kdy jsem kouřila dost, jsou naštěstí dávno za mnou. Svou nutkavou touhu po nikotinu často krotím nahřívačem tabáku IQOS, ke kterému mne dovedla kamarádka. Nabídla mi tuto alternativu k ochutnání a já ji vyměnila za smrdící cigarety. Další „neřestí“, která mne baví, je cvičení, běhání a jídlo. Pravidelně běhám, chodím do posilovny, jednou týdně chodím na hodiny sebeobrany, kdy se s trenérem učím techniky odvrácení útoku. I když jsem po tréninku často vyšťavená, už se těším na další hodinu. To je taková přínosná závislost. No a pak to jídlo. Představte si, uběhnete 16 km, říkáte si super výkon, pěkně to sedlo, to jsem spálila tuků, nic vás nebolí a pak si dáte pěknou porci šunkofleků a protože máte hlad, sníte porci za dva. (takhle se hubnout prostě nedá!!! ?)

Veronika Bulánková

Během svého života tak nějak střídám jednu závislost za druhou. Naštěstí to nikdy není nic vážného. Zkrátka se vždycky do něčeho nebo někoho zamiluji a nemůžu bez toho být, dokud se nepřesytím. Chvíli jsou to filmy s Leonardem DiCapriem, chvíli písničky Michaela Jacksona, chvíli třeba čokoládová tyčinka jedné nejmenované značky nebo nějaký seriál. Nikdy to ovšem není nic, co by mě v životě omezovalo nebo mi ho nějak výrazně komplikovalo. Nikdy jsem nekouřila, nepila, nekousala si nehty ani nic podobného.

Míša Malečková

Závislostí mám víc. Z těch neškodných je to rodina, zahrada, hadříky a kosmetika. Opravdu škodlivou závislost mám jedinou, a to kouření. Vím, že je to špatné a velmi rizikové, ale nedokáži s touto závislostí skoncovat. Několikrát jsem to zkoušela, a i po třech měsících jsem se ke kouření zase vrátila. Zkusila jsem přejít i na jiné alternativy kouření a také nic. Nyní se snažím svoji závislost alespoň krotit a omezuji denní počet vykouřených cigaret.

Lukáš Kučera

Moje každodenní rutina je pití kávy, kterou piju zhruba od patnácti let. Za tu dobu jsem vyzkoušel všechny možné přípravy a postupy, ale nejčastěji si připravuji espresso nebo moka. Ráno dvojité espresso, které si dolévám horkou vodou a trochou mléka. Odpoledne piju menší. Bez šálku kafe si neumím představit den a jeho pití považuji za regulérní závislost, psychickou i fyzickou.   

Jitka Turková

Mojí závislostí je zahrada, mám chalupu, kam jezdím a kde mám velkou zahradu, mám ráda, když všechno kvete a také mám ráda samotnou práci na zahradě, kterou mám jako relax. Před rokem jsem skončila s cigaretami. Sice jsem stále „zavislá na nikotinu“, ale cigarety jsem vyměnila za pro mne zdravější alternativu, nahřívač IQOS. Také ráda vařím a zkouším nové recepty, to je moje další závislost, ta mne velmi baví.

Marta Kratochvílová

Největší závislost jsou pro mne seriály. Pokud mě něco zaujme, koukám se pravidelně. Na tom není nic hrozného. Horší ale je, když jsou díly toho seriálu už venku a já pak trávím noci tím, že koukám třeba na tři nebo i čtyři díly za sebou, protože jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Sice mě pak štve, když celou řadu dokoukám během týdne, někdy i během pár dní, a celý seriál mám pak za chvíli zkouknutý, ale je těžké se od toho odprostit. Vždycky si pak třeba říkám, že půjdu brzo spát, že se podívám dnes jen na jeden díl a nebudu koukat do 2 do rána, ale jde to vážně těžko. Takže raději moc často nové seriály nerozkoukávám a raději si pustím film. Naposledy jsem zhlédla tři série La Casa de Papel (Money Heist) během 14 dní. A předtím třeba první řadu Sedmilhářek za týden.


Čtěte také:

Reklama