Vždycky jsem si myslela, že Jakub je čistokrevný pejskař a mou novou kolegyni Sašu jjsem „šacovala na kočky. Co myslíte, kdo z nich mě překvapil? Přečtěte si, co nám k dnešnímu tématu napsali.

Jakub Kočí

Jsem pejskař. Ale důvody jsou zcela prozaické, mám totiž, žel, kočičí alergii... Kdybych si mohl vybrat a neměl alergii, pořídím si psa i kočku, stejně jako páně Čapek. A vlastně bych zašel ještě dál, pořídil bych si klidně klokana, kdyby na to přišlo, jsem totiž zvířátkomil. Nebo rovnou celou zoo - nevíte, jestli není nějaká na prodej?

No vida, jak ses z toho pěkně vykroutil. Že ty si to nechceš rozházet se čtenářkami, viď?

Alexandra Stušková

Jelikož mě jakou malou holku pokousal pes, bojím se jich už odmalička. Tento svůj strach jsem nikdy nepřekonala, a oni to psi vycítí. Naše dcera si asi v deseti letech vyřvala, že chce psa. Mají ho prý všechny její kamarádky. Riskla jsem to tedy a koupila jí malou bílou kuličku – bišonka. Ten mě snad nepokouše, říkala jsem si. Ale chyba lávky. Sice nekousal, ale ani mě absolutně nerespektoval, protože vycítil, že, jak začíná „růst“, ano – i jeho jsem se začala bát. Velkou roli sehrálo i to, že pejsek se musí venčit. Zahradu nemáme a nikomu se s ním nechtělo chodit ven (zejména po ránu). A tak jsme ho dali asi v jeho třech letech (to jsem ale vydržela opravdu rekord) k mým známým, kde se o něj dobře starají, venčí ho... a prostě se má u nich dobře. Dcera kupodivu ani neprotestovala.

A kočička? S myšlenkou na její pořízení se zabývám už dlouho. Nemusí se venčit a kočky se mi navíc i jako zvířata moc líbí. Omlouvám se pejskařům – ale víc než psi. Také už léta sbírám čarodějničky, mám jich doma asi 200, včetně jedné dvoumetrové – a každý, kdo k nám přijde, se automaticky ptá, kde mám kočku. Že by se mi tam k nim hodila. Asi si ji pořídím. Otázkou je, jestli i ona na mě nevycení své zoubky. :) Vlastně i drápky. :)

Tak jsem si tě otipovala dobře. Ale můj pes tě má rád a nikdy by tě nekousl. Leda tak omylem a nedočkavostí, když mu neuváženě nabídneš kousek své svačinky, kterou si u tebe vždycky vyloudí svýma psíma očima.

Reklama