„Mintoita" - co by to jen mohlo být? To vlastně neví ani autorka dalšího příspěvku, čtenářka Věrulinka. Přesto slovo hojně používala...

Co myslíte, že „mintoita“ znamená?


Zdravím a přeji krásný den!

Když byl synovi něco přes rok, jeli jsme s ním k mojí babičce, jeho prababičce. Bydlela na vesnici a pro něj bylo vše jiné a neznámé, vše ho zajímalo, nejvíce slepice a králíky v králíkárně.

Najednou přišla babička a říká: „Prosím tě, co ten kluk chce? Pořád dokola říká „mintoita, mintoita", já nevím, co to je?"

My s (dnes již dávno) ex manželem, jsme to nevěděli také, doposud tento novotvar neřekl.

Znamenalo to jediné, že pojmenoval něco, nebo některé zvířátko, které tam viděl, ale už synovi bylo 40 let a do dnes nevíme, co to mělo být, co to vlastně takto nazval.

Doma to již nepoužil nikdy, ale za to my jsme mu jinak neřekli než „mintoita už spí", nebo „mintoita chce papat" (smajlík).

Mimochodem, zkouším smajlíky na meilu, ani nevím, zda dávám správného pro smích. Poradíte babě pomalu 60 letý děvčata? Děkuji.

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Dnes máme v magazínu Žena-in.cz téma: Novotvary. Pište mi na redakční e-mail netradiční slova, která jste vy sami nebo někdo vám blízký vymysleli, a příběhy či situace, při kterých k jejich vymyšlení došlo.

Nejzajímavější slova ocením dárkem!

Reklama