5b718200968c7obrazek.png
Je lepší koupit školní batoh nebo aktovku? 

5b72cdacb3737obrazek.pngPři výběru batohu či aktovky je podstatné, aby si dítě vyzkoušelo, jestli mu taška dobře sedí. Taška by rozhodně neměla být moc těžká. Dále určitě nevybírejte zbytečně rozměrné tašky a nezapomeňte brát v potaz výšku vašeho dítěte. Vzhled a motiv na tašce hrají při výběru také svou roli.

5b72cdbaba3deobrazek.pngVšeobecně se ví, že pro prvňáky jsou vhodnější aktovky, které se anatomicky přizpůsobí dětským zádům. Díky značně jednoduššímu systému ukládání věcí se malý školák snadno orientuje ve svých školních pomůckách. Tesco nabízí jak aktovky, tak i jednodušší a designové batohy, které upřednostňují zejména školáci vyšších tříd.
Podle čeho se můžeme řídit při výběru penálu?

Ti nejmladší ocení spíše dvou nebo třípatrové penály plné pestrobarevných pastelek a fixek. Starší školák na prvním stupni ocení jedno nebo dvoupatrový penál a žáci druhého stupně naopak upřednostňují pouzdrové penály. V obchodech Tesco jsou k dostání již vybavené penály, které vyjdou levněji a navíc vám ušetří čas při nakupování další psacích potřeb.

Jaké psací potřeby potřebují školáci – praváci i leváci?

5b72cdc82a130obrazek.png5b72cdd146f20obrazek.pngPro prvňáčky je vhodné volit spíše inkoustová pera či tzv. tornáda, na které nemusí školák tolik tlačit a píše se jim tak snáze. Starší školáci často upřednostňují spíše propisky, ale rozhodně se v tomto případě vyplatí dbát na kvalitu. Neméně důležitý je vhodný výběr tužek a pastelek. Pro mladší děti se hodí tříhranné nebo šestihranné tužky, které školáci lépe uchopí.  Děti také často pracují i s potřebami jako jsou lepidla, nůžky, pravítka a ořezávátka.

Jaké sešity zvolit?

Při nákupu sešitů je nutné řídit se číselným označením, které je napsané v seznamu. Dejte si také pozor, abyste svým dětem nekoupili omylem čtverečkovaný sešit místo linkovaného. Pokud mívá vaše dítě 5b72cddcf3ac6obrazek.pngsešity s tzv. oslími rohy, doporučuji pořídit příště sešity s oblými rohy, ty nemají tendenci se při běžné manipulaci ohýbat. Sešity je vhodné kupovat až těsně po začátku školního roku, kdy děti dostanou seznam typů sešitů pro jednotlivé předměty.

Kde mohu školní potřeby nakoupit?

Jeden z nejširších sortimentů už tradičně nabízí Tesco, kde veškeré školní potřeby naleznete na jednom místě a vaše dítě si tak určitě vybere. Na největší prodejně Tesco naleznete až 2700 produktů za skvělé ceny.  Pokud se ale chcete vyhnout předškolnímu shonu, můžete si školní potřeby už čtvrtým rokem objednat prostřednictvím služby Tesco Online nákupy na https://nakup.itesco.cz/. Vybírat po internetu můžete z více než 160 položek. Školní sortiment bude v prodeji od začátku srpna.
 

Reklama