Foto: Shutterstock

První plesy už se blíží a vy nevíte, co na sebe? Ať už jde o firemní, maturitní nebo nějaký jiný ples, určitě chcete vypadat dobře a cítit se sebevědomě. Výběr slavnostních šatů dá však někdy pořádně zabrat. Navíc, každé z nás sedne něco jiného.

Je dobré vybrat střih, který dobře sedí vaší postavě a bude vám lichotit. Nedostatky zakryjte a přednosti zvýrazněte. Například pokud máte štíhlý pas, určitě sáhněte po šatech, které ho zvýrazní a naopak nezakryjí. Neforemné splývavé šaty tedy nebudou nejlepší volba. Máte malá prsa? Pak určitě nejsou nejlepší šaty na úzkých ramínkách s velkým výstřihem, která ještě více odhalí, že pod nimi nic nemáte.

Důležitá je i barva. Volte podle odstínu pleti i vlasů. Také sahejte po té, kterou máte ráda. Cítit se pohodlně je důležité. Necítíte-li se bez podprsenky, rozhodně si nevybírejte šaty bez ramínek, s hodně úzkými ramínky anebo s odhalenými zády. Vyčuhující podprsenka opravdu není to, co byste chtěla ve společnosti ukazovat. A ani gelová ramínka nedělají žádnou parádu, spíše naopak. Když už, volte balkonovou podprsenku bez ramínek. Nezapomínejte ani na délku šatů. Pokud jste menšího vzrůstu, volte šaty až a zem s vysokým pasem, které vás opticky prodlouží. Dejte ale pozor, aby jste si na šaty nešlapala. Zakopnout v sále plnhém lidí není zrovna to, co byste si přála.
Tyto a mnoho dalších krásných šatů najdete na eshopech Zalando, About You, Sqvele.com, satynajednicku.cz nebo v obchodech Orsay a Mango.

Reklama