V kuchyni zazáříte s kapslemi Finish na 4 měsíce zdarma!

Při koupi nové myčky MORA získáte u prodejce mycí kapsle Finish na 4 měsíce zdarma.* Kapsle Finish získáte k myčce ihned při nákupu u jakéhokoliv prodejce v kamenných i v e-shopových prodejnách. Akce trvá od 1. 3. do 31. 5. 2021. Více informací o akci najdete zde: Mora.cz

*V případě použití kapslí průměrně 4x týdně.

Co kam umístit
6051f534be7fcobrazek.png

Výborné jsou myčky, které jsou vybavené příborovou zásuvkou a dvěma koši na nádobí. Do příborové zásuvky se vejdou příbory, naběračky, metly, servírovací příbory a podobné nádobí. Do horního koše vyskládejte sklenice, hrnky, misky, talířky na pečivo a podšálky. Do dolního koše patří talíře, servírovací mísy a hrnce. Pamatujte, že všechny znečištěné plochy nádobí by měly směřovat směrem do myčky a směrem dolů. Nádoby nevkládejte do sebe ani přes sebe. Nádoby s dutinami (například hrnečky a plastové předměty) nakloňte, aby se důkladně opláchly vodou a následně i vysušily. Předměty, které by mohly propadnout košem myčky, umístěte do příborové zásuvky.

Co do myčky rozhodně nepatří

Většina moderních materiálů je již uzpůsobena k použití v myčce. Přesto je ale pár věcí, které byste do myčky dávat neměli. Jedná se o věci běžné a každodenní potřeby, které by mohla myčka nenávratně poškodit.

Dekorativní sklo
U některých skleniček, které běžně používáte, se mohou objevit matné pruhy či šmouhy, které zpravidla vznikají kvůli příliš vysoké teplotě při mytí a oplachu, ale může je způsobit i nekvalitní přípravek. Prevencí je tedy volit speciální program na mytí skla. Třeba myčka MORA IM 690 jím disponuje. Není proto problém, aby sklo bylo lesklé, nádherně čisté a chráněné.

Teflonové nádobí
Pokud výrobce výslovně nepovoluje mytí v myčce, vyhněte se mu. Sice to po prvním umytí nemusí být vidět, ale postupně se teflon poškozuje, začnou se v něm připalovat připravované pokrmy a ve finále se začne odlupovat.

Nože
Jedná se samozřejmě o ostré kuchyňské nože, které se v myčce otupují, takže do ní rozhodně nepatří. U některých může dojít až k takovému poškození, že už se nedají ani nabrousit. Navíc – pokud mají lepenou nebo dřevěnou rukojeť, riskovali byste, že může prasknout nebo se může od kovové části oddělit. Do myčky proto nedávejte ani škrabky nebo ostrá struhadla, tupí se také.

Dřevo
Jak již bylo uvedeno u nožů s dřevěnou rukojetí, prkénka a dřevěné kuchyňské náčiní do myčky nepatří. Dřevo může popraskat kvůli namočení i vysoké teplotě. Možná to nebude po první lázni vidět, ale postupně k poškození jistě dojde. A ani chemie v myčce dřevu zrovna nesvědčí.

Plasty
Plasty jsou obecně citlivé na teplo. Ovšem někteří výrobci takové nádoby, které je možné použít do myčky, vyrábějí. Vždy je dobré dodržovat symboly vhodnosti či nevhodnosti mytí v myčce. Obecně je lepší umístit plastové výrobky do horního koše. Topné těleso myčky je totiž dole, a proto je tam i vyšší teplota.
6051f59c83b7cobrazek.png

A jakou myčku zvolit? Chybu určitě neuděláte s touto úspornou novinkou s extra velkou kapacitou spolehlivé značky MORA!

mora.jpgVestavná plně integrovaná myčka MORA IM 687 vyniká vedle nízké spotřeby energie i vysokou účinností mytí a sušení a nízkou spotřebou vody – pouhých 9,6 l. S kapacitou 16 sad nádobí je vhodná i do větších rodin. Je vybavená třemi koši s pohyblivými prvky a přizpůsobitelným nastavením; horní koš slouží pro pečlivé a šetrné mytí příborů a kuchyňského náčiní. Skrytý ovládací panel je opatřen tlačítkovým ovládáním s displejem a mnoha praktickými funkcemi, jako je například RychléMytí, které umožňuje zkrátit délku vybraných programů. Funkce ExtraHygiena umožňuje v kombinaci s intenzivním programem mytí při teplotě 75 °C, která postačí k eliminaci většiny bakterií. Zvolíte-li funkci SušeníPlus, po ukončení programu se automaticky pootevřou dvířka, aby tak unikla pára a následný sušicí cyklus byl efektivnější a energeticky úsporný. Energii pomáhá šetřit o možnost připojení přímo na teplou vodu. Samozřejmostí je úsporný ECO Program nebo AUTO Program, který sám zvolí optimální parametry mytí. Praktický je i odložený start až o 24 hodin. Myčku jde připojit přímo na přívod teplé vody (nejvýše 70 °C) pomocí speciální hadice, odolávající vysokým teplotám. Se systémem AquaStop se nemusíte obávat nemilého překvapení v podobě vytopení. Myčka je osazená novým výkonným invertorovým motorem a je velmi tichá (44 dB). Dokonce se i sama vyčistí – stačí jednou za měsíc pustit příslušný program, který vyčistí vanu, ostřikovací ramena i trysky. Doporučená cena myčky je 12 990 Kč.

Více na MORA.CZ
6051f5163755fobrazek.png

Reklama