V kuchyni zazáříte s kapslemi Finish na 4 měsíce zdarma!

Při koupi nové myčky MORA získáte u prodejce mycí kapsle Finish na 4 měsíce zdarma.* Kapsle Finish získáte k myčce ihned při nákupu u jakéhokoliv prodejce v kamenných i v e-shopových prodejnách. Akce trvá od 1. 3. do 31. 5. 2021. Podrobnosti a pravidla na www.mora.cz.

*V případě použití kapslí průměrně 4x týdně.

6051f43f6074aobrazek.png
Teplota vody

Některé myčky mají různé automatické programy, které si samy upraví teplotu a dobu mytí podle míry zašpinění. Například myčka MORA IM 690 má automatický program, který myje špinavé nádobí při teplotě 45-60 °C: myčka dovede sama odhadnout, jak moc je nádobí znečištěné, a podle toho nastaví vhodnou teplotu i čas mytí, a proto nemusíte nad ničím složitě přemýšlet. Navíc je chytře uspořádaná, a tak i při své standardní šířce 60 cm pojme až úctyhodných 16 sad špinavého nádobí (drtivá většina myček, které jsou na trhu, má limit 14 sad nádobí). Takže dobře poslouží i po opravdu velké hostině.

Pro velmi špinavé nádobí, jako jsou například hrnce a kastroly s připáleninami, je ale potřeba zvolit silnější „kalibr“, a tím je intenzivní program s vodou o teplotě 70 °C. Ten je také vhodný k mytí nádobí s velmi vysokými nároky na hygienu, jako jsou kojenecké lahve a kuchyňská prkýnka. Pokud toto nádobí myčku nezaplní, můžete přidat talíře, misky a podobně.

ECO program myje zpravidla při 50 °C a je nejúspornější z pohledu spotřeby vody a energie. Hodí se pro mírně znečištěné nádobí. Trvá však zpravidla nejdéle.

Pokud naopak spěcháte a nádobí je málo znečištěné, bývá výhodné použít ještě nižší teplotu. Například právě myčka MORA IM 690 nabízí i rychlý program při teplotě vody 35 °C. Se zcela zaplněnou myčkou si poradí za 20 minut, a při použití funkce RychléMytí dokonce za pouhou čtvrthodinu! Tento program se používá na mírně zašpiněné sklenice a porcelán, například na šálky od kávy.
6051f45b4a7deobrazek.png
MORA IM 690 funkce 1 náplň a SušeníPlus při otevřených dvířkách

A pokud myčka není zaplněná, použijte program pro 1 náplň. Ten totiž přizpůsobí mycí program tak, že spotřebuje méně energie a vody. A ještě jeden tip: Lepších výsledků sušení dosáhnete, když použijete možnost automatického otevření dvířek myčky po ukončení mycího programu. Například zmíněná myčka MORA IM 690 má funkci SušeníPlus, kdy se po dokončení mycího cyklu dvířka myčky automaticky pootevřou, aby mohla odejít zbytková pára. Vzduch přirozeně proudí do myčky a z myčky vyjmete dokonale lesklé a suché nádobí, ať už je jakéhokoliv tvaru a z jakéhokoliv materiálu. Dokonce i plastové nádobí bude bez kapek vody. Tento systém je navíc velmi efektivní: jde o přirozeně rychlé sušení při nízké spotřebě energie. Nezapomeňte, že pokud je myčka vestavěná, okolní nábytek či zařízení musejí být odolné vůči kondenzaci.

Více na MORA.CZ

6051f4813c9fcobrazek.png

Reklama