Princip účinku

Kyselinu hyaluronovou máme všichni přirozeně ve svém těle. Ale čím jsme starší, tím její obsah klesá a je potřeba ji doplňovat zvenčí.  Kyselina hyaluronová je látka, která na sebe dokáže navazovat vodu, a to až v tisícinásobku své vlastní hmotnosti. To není málo. Musíte ale vědět, jak na to.

Odkud se bere

Dříve se vyráběla z kohoutích hřebínků, ale dnes už probíhá výroba biotechnologicky. Co možná ale nevíte je fakt, že kyselina hyaluronová je jedním z největších vývozních položek České republiky. Vyrábí se v Ústí nad Orlicí. A tak je dost možné, že váš oblíbený krém, byť je z jiné země, obsahuje i kyselinu hyaluronovou vyrobenou v České republice.

Jakou vybrat?

Kyselinu hyaluronovou můžeme rozdělit na vysokomolekulární a nízkomolekulární. Zjednodušeně řečeno, liší se svojí velikostí. Vysokomolekulární se využívá především jako výplň, která se používá zejména ve farmacii či estetické chirurgii. Nízkomolekulární je pro nás ale v rámci kosmetiky podstatnější, dokáže totiž díky „menším molekulám“ proniknout hlouběji do vrstev pokožky, a tak udělá svoji práci. Občas se v kosmetice využívá i ta vysokomolekulární jako ochrana pokožky zvenčí, ale upřímně, je to zbytečné, tuto funkci lze hravě zvládnout i jinými látkami.

Pro koho je vhodná

Hydrataci potřebujeme všichni, dá se tedy říct, že pro všechny. Pokud se vám tvoří mimické vrásky či už vrásky máte, tak pro vás ještě víc.

Jak správně kyselinu hyaluronovou používat

Nebudeme z toho dělat raketovou vědu, ale jak jsme psali, kyselina hyaluronová na sebe váže vodu, a tu musí někde vzít. Ideální je tedy dobrý pitný režim a současné používání tonika nebo třeba i osvěžující mlhy. Pokud tonikum ani mlhu nepoužíváte, kyselina hyaluronová bude čekat, nebude nic dělat a postupně se zmetabolizuje.

Ty nejlepší produkty s kyselinou hyaluronovou:

1. Kyselina hyaluronová – gel

Hydratační bomba. Jemné, dobře vstřebatelné sérum s obsahem 5% roztok kyseliny hyaluronové. Aplikujte ráno i večer.

2. Osvěžující mlha s kyselinou hyaluronovou

Svěží lehké tonikum obsahuje navíc aloe vera a svěží parfém. V praktickém cestovním balení, které může i na palubu letadla. Pleť bude svěží a hydratovaná.

3. Revitalizační sérum s kyselinou hyaluronovou a argonovým olejem

Sérum s obsahem bio-arganového oleje, které pleť perfektně vyživuje, hydratuje a současně stahuje póry.

4. Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami

Díky lehké a jemné konzistenci se jedná o jeden z vašich nejoblíbenějších krémů, kromě hydratace zvládne stimulovat i tvorbu kolagenu a elastinu, Je ideální i pro jemné mimické vrásky.

5. Hydratační 24hodinový krém s aloe vera a kyselinou hyaluronovou

Ideální krém pro normální a smíšenou pleť, zajistí dlouhodobou hydrataci. Pleť bude krásně vláčná, a postupem času i pevná a pružná.

6. Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie

Tento krém ocení majitelé sušší pleti, která potřebuje pořádnou výživu. Zpevňuje a výrazně redukuje vrásky. Má velmi zajímavou konzistenci. Je totiž výživný, ale přesto se krásně a rychle vstřebává.

7. Konopný výživný krém s kmenovými buňkami

O tomto krému by se dalo říct téměř to stejné, ale je pro citlivky. Obsahuje totiž velmi zvláštní látku kanabidiol, která spouští opravné procesy v kůži. A i citlivá pleť si zaslouží bojovat proti vráskám, no ne?

Vzorové ošetření:

1) Zase a znovu opakujeme - zásadní při jakémkoliv ošetření je čištění pleti. V první fázi totiž vyčistíte nečistoty rozpustné v tucích pomocí odličovací emulze, mléka nebo micelární vody.

2) Následně dočistíme tonikem dle typu pleti. Tím odstraníme nečistoty rozpustné ve vodě a připravíte pleť na příjem aktivních látek.

3) Naneseme na pleť přípravek Kyselina hyaluronová – gel. A samozřejmě nezapomínáme ani na krk, dekolt, kde je věk vidět jako první.

4) Následně ošetříme tonikem. Díky tomu do sebe kyselina hyaluronová natáhne další vodu a pleť je ještě více hydratovaná. Pokud nás čtete pravidelně, tak už víte, že voda na pleť nepatří (ne, ani ráno). Narušuje totiž ochranný kožní film.

5) Na závěr aplikujeme Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami. Pokud jste majitelem či majitelkou pleti, která už potřebuje více protivráskové péče a větší výživu, sáhněte po Výživném krému s kmenovými buňkami z argánie.

Výsledek? Pleť bude vysoce hydratovaná, vláčná a jemná. A pokud si ani tak nejste jisti ošetřením, rádi se s vámi pobavíme v naší online poradně.

Reklama