Jako všechny kožní problémy i suchá a ekzematická pokožka vyžaduje aktivní přístup a dlouhodobou péči. Základním opatřením vždy zůstává obnova přirozené hydratace kůže, která je důležitá proto, aby se kůže dále nevysušovala a nedocházelo k jejímu dalšímu podráždění. Vyzkoušejte přípravky Oilatum z nové řady Zklidnění  ochrana, které byly vytvořeny speciálně pro kojence a děti se suchou, svědivou a podrážděnou pokožkou. 

K vysoušení pokožky může přispívat používání nevhodných mycích přípravků při koupeli. Proto je vhodné se vyhýbat výrobkům určeným pro dospělé a vždy se přesvědčit, že výrobek, který chcete použít, je určen pro děti se suchou nebo podrážděnou pokožkou. Každodenní koupání ovšem nemusí být zátěží, pokud zvolíte šetrné mycí přípravky, jako například přípravky značky Oilatum z řady Zklidnění a ochrana.

bath

 Jak koupat dítě se suchou pokožkou?

1.    Při koupeli je důležité myslet na ochranu přirozené kožní bariéry, která v kůži zadržuje vodu. Proto vybírejte koupelové přípravky s obezřetností. Používáte-li rádi pěnu do koupele, zvolte takový výrobek, který je vhodný i pro suchou dětskou pokožku.

2.    Voda při koupeli by neměla být příliš horká – snažte se, aby se její teplota co nejvíce blížila teplotě vzduchu v koupelně. Příliš velké teplotní rozdíly mohou stav pokožky zhoršovat.

3.    Dítě koupejte 10 až 20 minut. Delší pobyt ve vodě může kůži vysušovat.

4.    Po koupeli by měla být kůže měkká a vláčná. Dítě jemně osušte ručníkem (nikdy netřete kůži příliš silně) a poté celé tělo promažte tělovým mlékem (Vyživující tělové mléko Oilatum), které „uzamyká“ vodu v kůži. Zvýšenou pozornost věnujte oblastem suché pokožky. Zvláčňující tělové mléko nahrazuje tukové látky, které jsou přirozenou součástí pokožky, a na jejím povrchu vytváří ochrannou bariéru, která zabraňuje ztrátě vody –  změkčuje a zvlhčuje kůži, a předchází tak jejímu dalšímu vysušování.

5.    Udělejte z koupání rituál – koupejte dítě vždy v pravidelnou hodinu, aby si začalo zvykat na určitý režim.

Řada Oilatum Zklidnění a ochrana zahrnuje tři přípravky do koupele se šetrnými čisticími složkami. Tyto produkty byly speciálně vyvinuty pro kojence a děti se suchou, svědivou a podrážděnou pokožkou.

OilatumPěna do koupele Oilatum pro děti  

Díky jedinečnému složení si děti mohou koupel pořádně užít bez obvyklých obav z nepříznivého vlivu koupelové pěny na citlivou pokožku.

Mycí gel a šampon Oilatum 2 v 1 pro děti  

OilatumObsahuje ultra jemné čisticí složky, které jsou šetrné k suché dětské pokožce. Odstraňuje nečistoty účinněji než pouhá voda, a přitom respektuje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky – díky tomu pomáhá předcházet jejímu dalšímu vysušování.

Dětský šampon Oilatum pro snadné rozčesávání  

OilatumObsahuje ultra jemné mycí složky pro dětské vlásky a pokožku hlavy a je šetrný k očím našich maličkých. K šamponu je přidán jemný kondicionér pro snadné rozčesávání, a usnadňuje tak umývání vlásků a péči o ně nejen dětem, ale i maminkám.

Všechny produkty značky Oilatum můžete zakoupit v lékárnách. Doporučená cena každého z produktů je 159 Kč. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci. Více informací najdete na webových stránkách www.oilatum.cz.

Společnost Stiefel

Už déle než 165 let je Stiefel průkopníkem v oblasti dermatologie ve 132 zemích světa. Za úspěchem značky stojí vědecká centra Stiefel, která přinášejí inovativní řešení v oblasti dermatologie již od roku 1847. 

Oilatum

Reklama