Jestli jste čekala, že vám teď poradím, jak snadno a rychle sbalit fešného chlapíka, tak vás patrně zklamu. To bych také ráda věděla. :) Řeč bude pochopitelně o balení kufru na dovolenou.

Nemyslete si, že to není důležité. No jen si vzpomeňte, jaký jste s sebou táhla loďák a kolik z jeho obsahu jste nepoužité táhla zpět. A kolikrát jste naopak lamentovala, že jste si zapomněla sbalit kraťasy, plavky nebo třeba boty do vody. Tomu je konec. Ale chce to systém.

Vezměte si tužku a papír a sepište, co všechno máte na dovolené v plánu. Podle toho se snadno zorientujete v tom, co s sebou budete potřebovat.

Ideální seznam na dovolenou
:
Pohodlné kalhoty na cestu (já si třeba beru tenčí slušivé tepláky)
Teplejší svetr nebo mikinu (bude se určitě hodit)
Volné kalhoty na den (třeba lněné nebo viskózové)
Sukně nebo šortky (může být i obojí)
Šaty na denní nošení
Trička a tílka podle počtu dní
Košile nebo halenka na knoflíky
Večerní oblečení s kabelkou a sandálky na podpatku (to vše v případě, že hodláte chodit tančit, na nóbl večeře nebo tak...)
Pohodlné boty na obchůzku památek
Plážové žabky nebo boty do vody
Plážová taška
Plavky (nejlépe dvoje, co kdyby...)
Pareo
Klobouk
Sluneční brýle
Doplňky
Spodní prádlo
Kosmetika, hygienické potřeby a nezbytné léky

Co se vyplatí?
Ať už budete sportovat nebo se jen tak povalovat na pláži, chcete přece, aby vám to slušelo, ne? Snažte se proto vybírat oblečení, které k sobě navzájem ladí a které můžete snadno kombinovat. Věřte, že tak ušetříte spoustu času, místa a starostí, co k čemu. Mám to vyzkoušené s černobílou kombinací, ale vy si klidně můžete zvolit jinou podle své obliby. Prostě základ v určité barvě a k tomu ladící doplňky.

A jsem u nich. Doplňky, jako jsou pásky, bižuterie, šátky, čelenky nezaberou v kufru skoro žádné místo a přitom vám dokonale zpestří dovolenkový šatník. Nebudeme mít tak pocit, že nosíme stále to samé.

Pokud je to možné, vyhněte se extrémně mačkavým kouskům. Nechcete přece drahocenný čas trávit s žehličkou v ruce. Když už ale není zbytí, třeba u lněných věcí, vyplatí se proložit je papírem a dát navrch kufru.

Toaletní tašku s tělovými mléky, šampony a různými balzámy na vlasy zabalte pro jistotu do igelitového sáčku. Předejdete tak nepříjemným nehodám v podobě upatlaného a politého
oblečení.

A na závěr?
Nechte si při balení kousek volného místa na něco „malého“, co si koupíte dovolené a v čem doma zaručeně nikoho nepotkáte.

Tak co, milé ženy-in, už se těšíte?
Myslíte, že jsem na něco důležitého zapomněla?
Máte vy nějaký osvědčený recept, jak balit?
Volíte kufry, batohy nebo krosny?
Napište nám!

soutěž - balzám