Řada Aknestop od české kosmetické firmy RYOR je komplexní řada výrobků, která účinně řeší problém aknózní i mastné pleti. Nejdůležitějším krokem při ošetření pleti je její čištění. V přípravcích jsou využity extrakty ze šalvěje, jalovce, tea tree, ale také extrakty z mořských řas a aktivní látka fytosfingosin, která má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Jak a proč vzniká akné?

Akné je jednou z nejčastějších kožních chorob, která trápí především mladistvé. Vliv na tvorbu akné mají hormonální změny, kdy se tvoří nadměrné množství mazu v mazových žlázkách. Vývod žlázy se v důsledku problémů při akné ucpe, vytvoří se na něm rohovinová zátka, která brání vytékání mazu. Za přispění specifických bakterií vznikne zánět a následně může dojít i k vytvoření hluboké jizvy. Ovšem pokud se akné vyskytuje i v dospělosti, je potřeba hledat příčinu i jinde, například mimo jiné i v nevhodném životním stylu.

Jak pleť s akné ošetřovat?

  • Čistění pleti

Základním a nejdůležitějším krokem u jakéhokoliv typu pleti je její čištění a tedy ani u aknotické a mastné pleti není výjimkou. U tohoto typu pleti provádíme stejné čištění ráno i večer, tedy:

1) Pokud je pleť nalíčená, nejprve provedeme odlíčení pomocí Micelární vody či Dvoufázové odličovací emulze

2) Pleť vyčistíme Čisticí pěnou na problematickou pleť. Mimochodem tuto pěnu je možné využít i během sprchování při ošetření akné v místě dekoltu či zad.

3) Následně pleť dočistíme Bylinným tonikem na problematickou pleť

4) Na závěr aplikujeme vhodné přípravky k dennímu či nočnímu ošetření.

Ryor

  • Denní péče

Na vyčištěnou pleť aplikujeme přípravek Zklidňující sérum na rozšířené póry. Jedná se o lehký přípravek, který bude účinně regulovat množství mazu, stahovat póry a pleť klidnit.

Následně doporučujeme pleť překrýt ještě Ochranným krémem na problematickou pleťa to především v podzimních a zimních měsících, kdy je pleť nutné chránit před nepřízní počasí, aby nedocházelo k jejímu poškození.

Ryor

  • Noční péče

Noční péči volíme dle znečistění pleti a rozsahu akné.

V případě rozsáhlejšího výskytu akné na pleť aplikujeme Krém s fytosfingosinem, který má výrazné antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Při pravidelném používání přípravku se snižuje tvorba kožního mazu a výrazně se omezují projevy akné. Je možné, že pleť se začne mírně olupovat.

V případě mastné pleti s pouze lehkým výskytem akne na pleť aplikujte pouze Zklidňující sérum na rozšířené póry

Ryor

  • Jak na černé tečky?

Při výskytu zanesených pórů neboli komedonů dodržujte stejné ošetření, především se zaměřujte na denní a noční aplikaci Zklidňujícího séra na rozšířené póry. Významným pomocníkem při ošetření je také Gelová maska slupovací. Maska se nanáší 1- 2x týdně rovnoměrně na pleť, ideálně ve dvou tenkých vrstvách za sebou. Masku necháváme 20- 30 minut působit, dokud není zaschlá. Poté masku snadno sloupneme směrem od brady k čelu. Na masce vidíme, že na ni zůstaly nalepeny nečistoty, které byly usazeny v pórech.

Ryor

  • Pokud se tvoří nový pupínek

Jestliže cítíte, že se tvoří nový pupínek, zapomeňte na to, že si ho vymáčknete sami. Mačkáním riskujete rozšíření bakterií po celém obličeji, čímž si způsobíte nemalé problémy. Proto raději „mačkání“ přenechte odborníkům a na tvořící se pupínek naneste co nejdříve Antiakné roll-on na problematickou pleť, který je ideálním a skladným pomocníkem během celého dne – vejde se do tašky, ale i do kapsy. Aplikaci několikrát během dne opakujte. Pokud problém zachytíte včas, pupínek už nevznikne a pokožka se znovu zklidní.

Ryor

Navštivte bezplatnou kosmetickou poradnu na www.mujryor.cz
Více informací najdete na www.ryor.cz

Reklama