Od rána se nezastavíme a náš den je jeden velký běh za splněním všech úkolů. Důležitá prezentace v práci, rande, pracovní schůzka se šéfem… Předem se tak už začínáme stresovat a díky tomu se i více potíme. V průběhu dne našemu stresu nepřidají ani obavy o to, zda se nám v podpaží neobjevily skvrny od potu a zda je náš antiperspirant účinný.  Ocitáme se tak v začarovaném kruhu. Jak tedy souvisí naše psychika a pocení? A jak vlastně může náš psychický stav ovlivňovat to, že se nadměrně potíme?

Rexona

Pocení je proces, který pomáhá člověku s termoregulací. Během něj potní žlázy produkují pot, který se odpařuje z povrchu těla a tím dochází k ochlazení. Zdravý člověk denně vypotí zhruba jeden litr a jeho hlavní složkou je voda, sůl, draslík a vedle toho pot obsahuje i další látky, například minerály a stopové prvky v různém množství a poměru.

Pot každého člověka je individuální záležitostí, proto se také někdo potí více a někdo méně. Je logické, že více se potíme při zvýšené teplotě okolního prostředí a větší námaze. Pocení ale doprovází i emočně vypjaté situace, mezi něž patří například strach, intenzivní stres, ale i sexuální rozrušení. Zvýšená tvorba potu je pro člověka většinou velmi stresující. Pot zanechává stopy na oblečení, ložním prádle a způsobuje nepříjemný zápach. Nejvíce se potíme na místech, jako je podpaží, třísla, dlaně a chodidla. A nejméně se potíme v noci, kdy přirozeně klesá teplota organizmu až o půl stupně celsia.

Lidé, kteří trpí nadměrným pocením, se často straní společnosti a o svém problému se ostýchají mluvit. „Pokud se nám ale nedaří dostat situaci pod kontrolu, doporučuji navštívit lékaře. Zvýšené pocení může být projevem zánětu v těle nebo být prvním signálem onemocnění jako je cukrovka, poruchy štítné žlázy nebo nádor,“ říká dermatoložka Monika Arenbergerová.

To, jak se člověk může s potem vypořádat, záleží tedy především na tom, jak moc se potíme. Při běžných potížích stačí používat pravidelně deodoranty nebo antiperspiranty, které nám navíc dodají celodenní pocit svěžesti.

Rexona

Ideálním řešením jsou proto antiperspiranty Rexona z nové řady Maximum Protection, které zaručují 2x větší ochranu v porovnání s běžným antiperspirantem Rexona ve spreji. Nové antiperspiranty z řady Maximum Protection obsahují větší množství aktivní složky než běžné antiperspiranty. Toto množství aktivních látek tedy zaručuje maximální ochranu i proti nadměrnému pocení a zaručuje tak ověřenou ochranu proti pocení.

Ti, kteří mají v podpaží citlivější pokožku, ocení nový Dove Maximum Protection, který obsahuje ¼ hydratačního krému a kromě maximální ochrany nabízí také maximální péči o jemnou a citlivou pokožku.

Reklama