I když se naše téma opakuje, je to proto, že je velmi důležité. Řada lidí podceňuje význam snídaně a nesnídá. Pokud jde ale o děti, význam snídání je o to důležitější. Dětem vytváříme jak pozitivní, tak negativní návyky. Proto, když doma snídáme, dáváme dětem příklad, vychováváme je v tom, že tělo potřebuje energii pro to, aby dobře fungovalo a to hned od rána.
5d0b6e71adae0obrazek.png
Našeho výzkumu se zúčastnilo celkem 869 čtenářek. Naprostá většina, celých 97% uvedla, že je pro ně důležité, aby jejich děti snídaly. Jak je to s pravidelností každý den? Co nám oslovené čtenářky napsaly jako odpověď na otázku, zda snídají s dětmi každý den? Skupina 66% dotázaných uvedla, že s dětmi snídá každý den. To, že to někdy nestíhá, uvedlo 21% žen. Odpověď, že děti snídat někdy ráno nechtějí, označilo 8% a 5% nesnídá s dětmi vůbec.

Skupina dotázaných čtenářek dále uvádí, že je pro ně důležité, aby snídaně byla zdravá, tuto možnost označilo 41% žen. Aby byla snídaně vyvážená, zajímá skupinu 39% z dotázaných a to, aby dítě zasytila, uvedlo 20% čtenářek.

Co je pro vás důležité, aby snídaně obsahovala? Na tuto odpověď měly čtenářky několik možných odpovědí a mohly ve výzkumu označit více možností. Nejvíce bodovaly možnosti: vláknina (80%), vitamíny (61%), mléčný výrobek (60%) a ovoce (53%). Dále to byly možnosti bílkoviny (48%) a cereální složky (45%), zelenina (34%) a snížená dávka cukru (28%).5d0b6e21c6535obrazek.pngNa otázku jak vypadá vaše nejčastější snídaně, jsme se z odpovědí dozvěděli, že je to na prvním místě slané pečivo se sýrem nebo šunkou, tuto možnost vybralo 60% z dotázaných. Více jak polovina uvedla, že je to dále jogurt (53%) a cereálie nebo musli (52%).

K tomu, zda sledují obaly na produktech, které kupují ke snídani, se vyjádřila skupina dotázaných ve výši 36%, že ano a skupina 60% že občas ano.

5d0b92232aa09obrazek.pngJe snídaně shodná jak pro děti tak pro dospělé? Jako to mají naše čtenářky? Z odpovědí vyplývá, že není vždy snídaně rodičů stejná jako snídaně dětí. To, že všichni snídají většinou to samé, uvádí 56% a to, že většinou pro děti chystají něco jiného, uvádí 26% z dotázaných. Pokud mají děti ke snídani cereálie, tak v 55% je to 1-2x do týdne, ve 26% 3-4 do týdne, 5-7x týdně 4% a cereálie nesnídá 13%.

Náš tip:

Máte doma děti, které milují snídaňové dětské cereálie? Pak máme pro vás skvělý tip na zábavnou snídani. Na děti totiž čeká miska s cereálními písmenky od oblíbené značky NESQUIK®. Rodiče tak mohou se svými dětmi rozvíjet svět jejich fantazie – vymýšlet s nimi na písmenka různá slova a příběhy. Nestlé NESQUIK® Alphabet má lahodnou, jedinečně kakaovou chuť, důležité živiny pro výborný start do nového dne.

Benefity novinky Nestlé NESQUIK® Alphabet:

  • Vysoký obsah celozrnné mouky (58%)
  • O 30 % méně cukru oproti běžným dětským cereáliím
  • Vysoký obsah vlákniny
  • Vitamíny a minerální látky
  • Bez umělých aromat
  • Snídaňové cereálie Nestlé NESQUIK® Alphabet jsou zábavou pro celou rodinu, při které si můžete vymýšlet nové příběhy každý den

Přečtěte si také:

Více najdete na NESTLE-NESQUIK.CZ
5d0b6e824b39aobrazek.png

Reklama