Není vždy lehké, když doma zůstaneme delší dobu samy. Nebo když se někam samy vydáme. Přece jen se to ve dvou lépe táhne, jak říká staré přísloví. Jak snášíte odloučení od partnera?

Já už docela dobře, ale dřív to tak nebývalo. Když byly děti malé, manžel pracovně cestoval o hodně víc než teď, stávalo se, že byl měsíc pryč, pak přijel, čtrnáct dní doma skoro jenom spal a zase odjel na další tři týdny jinam. Nejhorší chvíle jsem zažívala, když se nám narodila Maruška. Dva týdny poté totiž musel manžel na měsíc odjet. Tehdy jsme trpěli oba. Dnes už je to jiné, přece jen po 17 letech vztahu si ty dny bez něj už umím vychutnat.

život

Mám jednu známou, Michaelu, její manžel je řidič kamionu. Aby si vydělal víc peněz, jezdí opravdu často pryč, většinou jede na dva až tři týdny, podle toho kam, vrátí se, pobude doma tři dny a zase vyrazí někam jinam. A dělá to tak od začátku, co jsou spolu, takže Michaela v podstatě vychovává jejich tři kluky sama. Manžel nestihl ani jeden porod, neviděl, jak kluci začali chodit, nešel s nimi poprvé do školy. „Samozřejmě to beru tak, že to jinak nejde, musíme z něčeho žít. Ale ne že by mě to nemrzelo...,“ říká Michaela.

Když táta na pár dnů přijede, kluci se na něj pověsí a nechtějí se od něj hnout, je vidět, že jim táta doma hodně chybí.

„Vždycky trpím, když kluci o tátovi mluví, neustále se ptají, kdy přijede, brečí, když odjíždí. Pro mě je to těžké, když se musím o všechno starat sama, ale ještě víc mě to mrzí kvůli těm dětem. O mě až tak nejde, já to nějak vydržím,“ říká Michaela. Navíc když už její muž přijede domů, je unavený a hodně spí, takže ani tak si ho kluci moc neužijí.

Za dobu soužití s manželem jsem zjistila, že nejtěžší bývají odloučení, když máte malé děti. Citová závislost na chlapovi je v té době nějak větší... Mě tehdy nejvíc trápily otázky typu: Proč musel tatínek odjet...? Když už se vrátí tatínek...?

Jaké zkušenosti máte vy?

Téma dnešního dne je: Jak snášíte odloučení od partnera?

  • Jezdí váš partner často pryč?
  • Nebo jezdíte někam vy?
  • Trávíte spolu dovolené, nebo jezdíte každý zvlášť?
  • Jak vyplňujete čas bez partnera?
  • Jak to snášíte?
  • Stýská se vám, nebo jste ráda, že máte chvíli čas pro sebe?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás zase může vyhrát, tentokrát je to speciální balíček: káva Douwe Egberts, tělový krém Aroma Ritual od Dermacolu a černé silonky House of Holland. To abyste si zpříjemnily čas strávený bez partnera. :-)

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je ODLOUČENÍ. Předem děkuju!

bal

Reklama