OBIOvocné stromy má na zahradě většina lidí. Chcete se těšit z jejich sklizně a užívat si zásobu čerstvého ovoce z vlastní zahrádky? Pochlubit se s ním v podobě zdravých ovocných koláčů, lahodných marmelád a kompotů?
Abyste se však mohly radovat z chutné a hojné úrody, je potřeba se o strom během celého roku starat! Pravidelná péče spočívá v zavlažování, přihnojování a řezu. Pokud strom neprořežete, předčasně zestárne a za čas přestane plodit úplně. Provést správný řez není nijak složité, musíte mít jen určité znalosti. Tady jsou!

Proč se musí prořezávat?

OBIMyslíte si, že řez stromů není až tak důležitý a po zimě se bez něj obejdete? Omyl! Nezbytná fotosyntéza probíhá pouze tehdy, když k listům a plodům proniká dostatek světla. Správně provedený řez způsobí, že koruna stromu je otevřená slunečnímu záření. Jen tak v ní bude moci všude vznikat dostatek cukru pro zdravé, sladké a velké plody. Ochutnaly už jste někdy plody z neprořezaných stromů? Určitě jste rychle zjistily, že nejsou vůbec chutné a chybí jim sladkost. Úplný opak zdravých plodů na správně ošetřovaných stromech. Čím déle také necháte stromy a keře neprořezané a vlhké, tím více se na nich šíří choroby. Kdo by měl zájem o houbové choroby jako například strupovitost nebo různé hniloby?

Kdy je ten správný čas na zimní řez?

Abyste se vyhnuly všem výše zmíněným nepříjemnostem, bude nejlepší, když se pustíte do prořezu co nejdříve. Zimní řez se provádí v období vegetačního klidu, zpravidla bývá zahajován v předjaří v únoru nebo březnu a ukončován v době rašení pupenů. Nejprve se ořežou odrůdy odolnější vůči mrazu a pokračuje se těmi citlivějšími na mráz. Pozor u příliš silných zimních řezů. Mohou totiž vyvolat mohutný růst nových výhonů a ublížit květním pupenům. Dále odřízněte všechny výhony rostlé dovnitř koruny a ty, které zastiňují níže postavené větve.

OBITip odborníka:
„Výhony se odstraňují i v létě a to tzv. vlky. Jsou to strmě vzhůru vyrůstající výhony uvnitř koruny. Jelikož pouze zahušťují korunu a nepřinášejí plody, odstraňují se co nejdříve. Nejlepší je vylomit ještě měkké výhony na konci května nebo na začátku června. Tím se současně odstraní spící pupeny, takže již nemohou vyrašit,“
radí Milena Göpfertová, ředitelka OBI Karlovy Vary.

Vybavte se vhodným nářadím!

OBIJak vybrat to správné nářadí pro snadnou manipulaci a efektivní výsledek? Záleží na velikosti výhonků, vzdálenosti jednotlivých větví a na tom, jak moc se chcete při ořezávání namáhat. Pro odstraňování malých výhonů se nejlépe hodí jednoruční nůžky. Na silnější výhony už použijte silnější nástroje, například obouruční nůžky s převodem pro snazší střih nebo zahradnickou pilku. Pákové nůžky s delšími držadly se drží oběma rukama, a tak s nimi dokážete vyvinout daleko větší sílu. Tyto pákové nůžky navíc zvětší dosah vašich rukou. Nehodí se ale do korun stromů, kde je omezena manipulace. Abyste si práci co nejvíce ulehčily, jsou k dostání komfortní nůžky s otočnou rukojetí, která se pohodlně přizpůsobuje úhlu, ve kterém stříháte. Někdy je obtížné dosáhnout na spodní část výhonu a v takém případě se požívají teleskopické nůžky. Naopak do koruny stromů se vám podaří dosáhnout díky univerzálním zahradním nůžkám, tzv. housenicím s nastavitelnou střihací hlavou. Stříhání s nimi je rychlé, pohodlné a hlavně bezpečné. Veškeré potřebné nářadí seženete například v hobbymarketech OBI.

Pár rad na závěr

OBINezapomeňte na to, že nářadí se používá vždy čisté a po použití se ihned musí očistit a skladovat na na suchém místě. Nikdo přeci nechce, aby se mu do stromu zanesla řezem infekce. Seříznuté větve ošetřete stromovým balzámem nebo štěpařským voskem.

Jak jste na tom s řezem vy? Už jste se letos do prořezávání ovocných stromků na zahradě pustily, nebo se na to teprve chystáte? Pokud stromy nezanedbáte, úroda bude jistě bohatá. Už máte v hlavě recept na ovocný koláč?

Více najdete na www.obi.cz

Reklama