5b59e21453298obrazek.png
Whitney Houston – dáma s neopakovatelným hlasem, kterou zná snad každý. Nejprodávanější, nejúspěšnější a nejoceňovanější –  populární hudba neměla, nemá a zřejmě ještě dlouho mít nebude nikoho, kdo by ji nahradil. Se svým hlasem si dělala, cokoliv si umanula. Byl to dar od boha, jenž pro ni zároveň znamenal prokletí.

Dokument od oscarového režiséra Kevina Macdonalda přibližuje život hvězdné Whitney formou exkluzivních rozhovorů a záběrů ze zákulisí, které dosud nebyly zveřejněny. Postupně se skládá mozaika, díky které pochopíte, jak těžký úděl nesla na svých křehkých bedrech. A že byla vlastně strašně sama. Sama proti celému světu… jako loutka, jež musí hrát. A být ve všech směrech na veřejnosti dokonalá.
Whitney Houston
Film o pohádkovém vzestupu a tragickém pádu Whitney Houston měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Cannes. Jeho režisér tam o něm  řekl: „Ve smyslu pátrání po pravdě jsem natočil určitě svůj nejtěžší film. Mluvil jsem s více než sedmdesáti lidmi… Mnozí z nich podváděli Whitney přes třicet let a ve své přetvářce pokračovali i před kamerou.
Whitney Houston
Pokud si kladete také otázku, proč interpretka takových hitů jako The Greatest Love Of All, I Wanna Dance With Somebody, One Moment In Time či I Will Always Love You zahodila svou budoucnost, najdete díky tomuto snímku zřejmě odpověď. Nebo aspoň dost zásadní nápovědu.
5b59e2226fe4cobrazek.png

foto: BOHEMIA MOTION PICTURES - na jejich stránkách najdete mimo jiné seznam kin, kde aktuálně můžete film vidět

P.S:  Já osobně jsem Whitney sledovala od prvního hitu. Pamatuji si přesně den, kdy se mi do rukou dostalo její debutové album. Už tehdy bylo jasné, že je výjimečná. Za svou kariéru prodala přes dvě stě miliónů desek. Štěstí jí to bohužel nepřineslo.

Přečtěte si také: 

Uložit

Reklama