Aktuálně probíhá sklizeň ořechů. Co s nimi? Co když jich máte několik košíků a hned je nemůžete spotřebovat? Máme pro vás několik zaručených rad, které vycházejí ze zkušeností naší redakce.

Naše redakční kuchařka Elly radí:

Téma skladování vyloupaných vlašských ořechů je u nás momentálně aktuální. Máme totiž velkou úrodu,a tak si musíme udělat zásoby na celou zimu. Ořechy se nejprve nechají pořádně vyschnout. To děláme tak, že je očištěné od zbytků zelených slupek, nasypeme do prodyšného pytle a zavěsíme v garáži. Pytel by měl viset tam, kde se nedostanou myši, kde proudí vzduch a ořechy tak můžou pěkně vyschnout.

ořechy

Vysušené ořechy vyloupeme a ještě rozložíme na noviny, pěkně doma v teple. Necháme asi týden, aby ještě proschly, a poté skladujeme ve velkých uzavíratelných sklenicích. Většinou je spotřebujeme do roka a nikdy se nestalo, že by zhořkly. Kamarádka dává vyloupané ořechy do mikrotenového sáčku a do mrazáku. Nemůže si tenhle způsob skladování vynachválit, ale má velký pultový mrazák, takže dost místa.

Rada od Věrušky Forejtové, výtečné redakční kuchařky:

Ořechy vyloupu, nesuším je, dám je do vymytých nádob s víčkem a strčím je do mrazáku. Moje maminka je zavařuje. Mě přijde jednodušší je jen zamrazit. Máma je vyloupe, usuší, dá je do zavařovačky, pak s nimi několikrát poklepe, aby se minimalizovala prázdná místa. Pak sklenici uzavře. Dá sklenici do hrnce s vařící vodou – tak, aby voda sahala do půlky sklenice. Provaří je tak 20-25 minut. Pak je vyndá a otočí dnem vzhůru, a tak je nechá den, aby vychladly. A to je celé, pak je uchovává ve špajzu.

Také to aktuálně řešíte? Máte ještě nějaký jiný tip?

Reklama