byt

Když stojíte u dveří svého nového stometrového bytu, určitě nemáte problém si živě představit, v jakém pokoji budete mít sedačku a kde si uděláte ložnici. Pokud však stojíte u dveří bytu, který má jeden a půl pokoje, pár metrů čtverečních a chcete se tam cítit jako doma, máte před sebou nelehký úkol.

I v malém bytě se chcete cítit pohodlně, mít okolo sebe své věci, a pokud v něm bydlíte dva, toužíte i po nějakém soukromí. Podobný problém řešil ve Švédsku jeden mladý pár a vy můžete posoudit, jestli s úspěchem.

byt

Do interiéru se snažili zakomponovat vše důležité, obklopit se věcmi, které potřebují a mají rádi, a přitom nepřeplnit prostor. Pustili se do malé rekonstrukce, při které se zbavili miniaturní kuchyně odstraněním zdi, a tím ji zakomponovali do celkového moderního designu. Spodní část zdi očistili na cihlu a vytvořili z její části pracovní desku kuchyně. Zdi bytu jsou natřeny bíle, jen na protější stěně od kuchyně je stejný „cihlový motiv“ ve formě tapety.

byt

Na samostatnou ložnici v malém bytě nezbylo místo, tak se pár rozhodl ji umístit mezi kuchyň a prosklenou šatnu. V improvizované ložnici je prostor pouze na postel a soukromí si lze zajistit zataženým závěsem. Zvolené barvy jsou v přírodních odstínech hnědé.

byt

Koupelnu tvoří sprchový kout a umyvadlo s toaletou. Opět zde zvítězily odstíny hnědé, které se objevují i na doplňcích.

Interiér je velmi příjemně řešen. Problém by však mohl nastat, pokud by měli partneři jiný pracovní rytmus, nejspíš by se navzájem rušili.

Sabrina Harisová

Související články: