Pokud se rozhodnete začít s péčí o své nehty, prvním vaším krokem by měla být návštěva salonu, kde vám zkušená manikérka určí jejich typ, poradí, jak o ně správně pečovat a doporučí speciální přípravky vhodné právě pro vás. Stejně jako vlasy nebo pokožka potřebují i vaše nehty ty správné. Po konzultaci s manikérkou a první úpravě se můžete rozhodnout, jestli péči zvládnete sama nebo se raději svěříte od rukou odborníků.

 

Domácí péče o nehty. Krok za krokem.

  1. Nejdříve si připravte lázeň z teplé vody a mýdla. Ruce v ní nechejte aspoň 2 minuty. Nehty změknou a manikúra se vám bude dělat mnohem lépe.
  2. Jemně a šetrně zatlačte kůžičku okolo nehtů. Nikdy ji nestříhejte, chrání vám nehtový kořen. Pokud ho poškodíte, může dojít k nepříjemnému a bolestivému zanícení.
  3. Nehty i ruce namažte krémem nebo speciálním olejíčkem (nejlépe s mandlovým nebo rýžovým olejem), který jim dodá potřebnou výživu. Volba správného krému je individuální, záleží na typu nehtů a pokožky. Krémy a oleje můžete koupit v běžné obchodní síti nebo přímo v salonu, kde vám manikérka vybere ty nejvhodnější. Velmi kvalitní značka, kterou mohu doporučit, je Jessica. Byla vyvinuta speciálně pro zdravý růst nehtů a má řešení na všechny problémy.
  4. Pokud jsou nehty dlouhé, ostříháme je. Používejte jen velmi kvalitní nůžky. Každý nehet zastřihněte na třikrát.
  5. Dále budete potřebovat správný a kvalitní pilník. Ve studiích se používají 4 druhy podle typů nehtů. Manikérka vám vybere ten správný. Nehty pilujte vždy jedním směrem a jedním tahem v úhlu 45 stupňů. Pokud pracujete s nevhodným pilníkem a nezvolíte správný postup, budou se třepit a odlupovat.
  6. Nakonec nehty nalakujete. Je to nejen krásné a módní, ale i zdravé. Lak nehet hydratuje a dodá mu potřebné vitaminy. Měl by se používat stále. Budete potřebovat tři lahvičky: podkladový lak, barevný lak a nadlak. Postupně je v tomto pořadí naneste na nehty, nezapomeňte i na hrany. Máte-li nehty dlouhé, nalakujte je i z druhé strany.

 

Domácí manikúru doporučuji provádět 1x za týden nebo za dva, podle stavu nehtů.

Produkty značky Jessica, které vám manikérka vybere pro domácí péči, vás budou stát okolo 1.000 korun a měly by vám vydržet asi na ½ roku.

 

 

Péče o nehty v salonu

Rozhodnete-li se svěřit své ruce odborníkům, v ideálním případě byste měli do salonu chodit 1x za 14 dnů, záleží ale opět na jejich stavu.

U základní 30 minutové manikúry s diagnózou nehtů a poradenstvím počítejte s částkou okolo 250 až 300 Kč. Luxusní hodinovou péči s masáží a regenerační kúrou s termonávleky pořídíte například v Bomtonu za 550 Kč.

 

Rady poskytla manikérka studií BOMTON Lucie Gregorová. Text: Pavlína Váchalová

Kontakty najdete na www.bomton.cz.

Na fotografii: Lucie Gregorová