Na výběr máme vosk studený a teplý, depilační strojky, holicí krémy a mléka a samozřejmě mokré holení za pomoci pěny či gelu.

· Studený vosk nedoporučujeme - poměrně to bolí a výsledek taky za moc nestojí.

· Aplikace holicích mlék je pohodlná, ovšem na silnější chloupky na přirození nestačí.

· Celkem trvanlivou metodou (2-3 týdny) je depilační strojek. Procedura ovšem značně bolí a depilovaná místa jsou asi den zarudlá a “oteklá”. Navíc se při depilaci velmi silných chloupků může v místě vytažení objevit malé krvácení. Následné stroupky zůstávají asi týden a efekt hladkosti je tím prakticky vynulován.

· Použití depilačního krému nebo pěny je snadné a efekt okamžitý. Složení některých přípravků navíc pokožku zároveň hydratuje i vyživuje. Dermatoložka MUDr. Jiřina Cabalová k tomu říká: “Hlavní mechanismus účinku spočívá v rozpuštění keratinu - základní stavební látky vlasu. Součástí těchto přípravků jsou různé rostlinné tuky. Tyto biologicky aktivní látky mají při vnější aplikaci zklidňující, stimulující, ochranné a dezinfekční účinky. Důležitou součástí je i vitamin E, známý svými antioxidačními účinky.”

· Nejrychlejším a nejrozšířenějším způsobem vyholování je takzvané mokré holení za pomoci žiletkového strojku a holicí pěny či gelu.

Jak na to
Vykoupejte se v horké vodě, chloupky víc změknou než jen při použití pěny či gelu. Holení je nejpraktičtější začínat v oblasti stydkých pysků mezi stehny, stékající voda tak nesmývá pěnu, jako je tomu při opačném postupu. Tady můžete holit proti směru chloupků, výše už ne. Hrozí totiž tzv. ”zaholení” a následné zarůstání chloupků pod kůži. Žiletku oplachujte nejlépe po každém tahu, ideálně pod studenou vodou - pomaleji se tak tupí.
Po opláchnutí pěny přemozte štípání a použijte kolínskou. Jako prevence infekce funguje  i čajovníkový olej nebo velmi silný výluh z černého čaje. Na balzámech po holení se nevyplatí šetřit. Vyplatí se ty pro citlivou pokožku.

“Je třeba se vyvarovat parfémovaným prostředkům a přípravkům, které mění pH. Je nezbytné používat prostředky s neutrálním či lehce kyselým pH, ideálně prostředky, které využívají účinky kyseliny mléčné,” připomíná gynekoložka MUDr. Alexandra Stará zdravotní stránku kosmetických přípravků určených k holení intimních míst ženy.

Tip: Čím dál populárnější jsou specializované zastřihovače intimních partií. Ty se hodí zejména pro zkrácení chloupků před samotným oholením, ale i pro snadné vytvarování sexy střihů.

Zarůstání chloupků
Kůže je na intimních místech velmi jemná. Seříznutím dostane chloupek ostré hrany, kůže na něj začne reagovat jako na cizí těleso, které ji chce poškodit, a tak jej zabalí do papulky. Tomuto procesu zabráníte tak, že budete holit PO SMĚRU RŮSTU CHLOUPKŮ (!). Znamená to sice častější holení, ale v konečném součtu se to určitě vyplatí.
Preventivně můžete oholená místa obrušovat peelingem. Proti zarůstání můžete praktikovat i každodenní masáže pokožky houbou lufa - kůže je pak měkčí, pružnější a nově vyrůstající chloupky se nemusí tolik drát ven a nezpůsobují problémy.

Tip Ženy-in: Abyste zabránili zarůstání chloupků a nepříjemnému svědění, vmasírujte po holení (a ještě následující dva dny) na osušenou kůži dezinfekční indulonu.  

   

Reklama