V obchodech se můžete setkat s řadou zubních kartáčků. Problém při výběru je především ten, že jejich výrobou se zabývají kosmetické firmy, které se neřídí tolik radami lékařů a odborníků jako potřebami marketingu. Jednoduše řečeno vyrábí kartáčky, které zákazníka zaujmou a které se dobře prodají, aniž by příliš dbali na jejich správnou funkčnost. Proto je pro nepoučeného člověka velmi těžké si správně vybrat. Rozhodně nelze spoléhat na poučku „Čím vyšší cena, tím vyšší kvalita“.

jgdjdffjKartáčky se liší především hustotou, tvrdostí a zástřihem čistících vláken. Abychom si správně vybrali, musíme vědět, co od takového zubního kartáčku vlastně vůbec potřebujeme. Vraťme se k již známému povlaku a jeho hromadění na krčcích zubů a v oblasti dásňového žlábku. Kartáčkem potřebujeme především účinně a šetrně odstraňovat povlak z oblasti krčků zvenku a zevnitř zubů.

Rozhodně si nemůžeme myslet, že bychom s ním mohli účinně čistit i mezizubní prostor, tam se žádná vlákna zcela nedostanou. Na to máme tzv. mezizubní kartáček.

Vlákna by měla být rovně střižena, abychom mohli pohyb všech jejich snopců citlivě ovládat a působili při čištění vždy rovnoměrným tlakem na všechna místa. Při čištění nám také pomáhá vysoká hustota snopců vláken, což výrazně zefektivňuje a zrychluje proces čištění a pomůže nám vyvarovat se chyb v odklonění vláken od čištěného místa. Kartáček by měl mít malou pracovní hlavu, která nám umožní být při čištění přesnější.

Nepodceňujte, co vám radí zkušený stomatolog: „Pro správnou volbu kartáčku je zásadní svěřit ho do rukou vyškoleného zubního lékaře nebo hygienistky. Ti zhodnotí podle typu zubů a dásní a manuální zručnosti pacienta volbu nejvhodnějšího zubního kartáčku právě pro vás.“

Abychom mohli čistit oblast šetrně a bez obav, potřebujeme vždy kartáček velmi měkký. Ten zajistí adekvátní přizpůsobení se vláken tvarům zubů i dásní a nezpůsobí defekty, obnažování a citlivost krčků. Neplatí čím tvrdší kartáček, tím lépe vyčištěné zuby!

 

Reklama