Víte, že naše střevo obsahuje mikroorganismy prospěšné pro naše zdraví, ale také potenciálně škodlivé? Proč je důležité, aby naše střeva správně fungovala a co můžeme udělat pro náš střevní komfort? Přečtěte si, co je důležité pro výběr správného, účinného a dostatečně kvalitního přípravku pro naše střeva…

disk

Naše rady se vám budou hodit zejména nyní, před letními dovolenými, protože střevní diskomfort je častým zdravotním problémem právě na dovolené

Jak vznikají střevní potíže?

Náš trávicí trakt, který slouží k příjmu a zpracování potravy, je v pravidelném kontaktu s potenciálně škodlivými mikroorganismy, které se do našeho těla dostanou při příjmu potravy nebo tekutin. Tenké a tlusté střevo je proto v bezprostředním kontaktu s bohatou lymfatickou tkání obsahující velké množství imunokompetentních buněk se schopností rozpoznat potenciální patogen, účinně proti němu zasáhnout a zabránit jeho dalšímu šíření.

Jak střevům a jejich zdravému fungování napomáhají probiotika?

Naše střeva jsou navíc kolonizována prospěšnými bakteriemi, které jsou nepatogenní a tvoří nám známou prospěšnou střevní mikroflóru. Pro správné fungování trávicího ústrojí a podporu slizničního imunitního systému je důležité, aby prospěšné mikroorganismy, tzv. probiotika, převážily svým počtem a funkcí potenciálně patogenní mikroorganismy. Probiotika disponují několika mechanismy pro zachování správné funkce trávicího traktu. Mezi ně patří například adheze neboli přilnutí na střevní epitel, produkce látek peptidové povahy, tzv. bakteriocinů, tvorba mastných kyselin s krátkým řetězcem podporující správnou funkci střeva, zvýšení tvorby slizničních protilátek typu sIgA a další.

Pozitivní účinky Saccharomyces boulardii:  Jak působí Saccharomyces boulardii?

  • dokáže dočasně zastoupit funkci přirozené střevní mikroflóry
  • brání střevo proti útokům virů a bakterií a poskytuje tak poškozené střevní sliznici a mikroflóře čas k její regeneraci
  • působí jako štít proti virům a bakteriím i jako pomocník při obnově střevní mikroflóry
  • účinky jsou patrné i určitou dobu po ukončení léčby, chrání proti návratu průjmového onemocnění

Významnou vlastností kvasinky Saccharomyces boulardii je i její odolnost vůči působení antibiotik na rozdíl od probiotických bakterií typu laktobacilů nebo bifidobakterií. Toho lze využít při užívání antibiotik, kdy se kvasinka podává souběžně a dokáže tak zabránit navození průjmu jako velmi nepříjemného nežádoucího účinku antibiotik.

Chraňte se na dovolené

Účinku kvasinky saccharomycéty lze využít před cestou na dovolenou do zahraničí, kde se snadno dostaví celkový střevní diskomfort způsobený pojídaním místní kuchyně, jež může navodit změnu v ekosystému našich střev. Naše tělo na tuto změnu reaguje pocitem střevního diskomfortu, který dokáže pokazit a zkomplikovat nejednu dovolenou. Kvasinku je vhodné začít užívat například 2 dny před cestou do zahraničí. S opatrností je nutné přistupovat při podávání kvasinky u pacientů imunosuprimovaných s potlačenou funkcí imunitního systému. Kvasinka se neužívá při současném podávání antimykotik a při zavedení centrálního žilního katetru.

Vyberte v lékárně správný přípravek…

Při výběru probiotických přípravků v lékárně by nás vždy mělo zajímat složení a počet probiotik v jedné tabletě nebo kapsli. Hodnota se udává v jednotkách tzv. CFU neboli colony forming unit v přepočtu na gram. Důležité je vybrat odolný kmen, který je schopen přežít i v náročnějších podmínkách vyšších teplot, je odolný vůči účinku žaludečních a žlučových šťáv v trávicím ústrojí.
Tato kritéria splňuje právě zmíněná kvasinka Saccharomyces boulardii. Dostatečně vysoká hodnota CFU/g nám zaručí, že se kvasinka dostane v dostatečném počtu do tenkého a tlustého střeva, kde plní svoji významnou funkci.

Přípravek první volby GS Boularin

BoularinGS Boularin je doplněk stravy, který obsahuje v 1 kapsli vysoké množství 5 miliard CFU/g Saccharomyces boulardii. Jedná se o nejvyšší obsah Saccharomyces boulardii na českém trhu. Balení obsahuje 10 kapslí a jeho cena v lékárně se pohybuje do 100 Kč. Přípravek je vhodný používat pro rychlé, účinné řešení střevního diskomfortu. Je vhodný při cestování do zahraničí.

Kapsle GS Boularin mohou užívat i děti. Obsah kapsle lze jednoduše vysypat do nápoje nebo potravy, která není příliš horká nebo studená.

http://www.gsklub.cz/products/10366-gs-boularin - zde si můžete GS Boularin objednat

Boularin