Potřebujete si půjčit peníze, ale bojíte se, abyste nesedli na lep nějakým podvodníkům? Na co si dávat pozor a jak si vybrat tu správnou půjčku? Zeptali jsme se marketingového ředitele jedné z nejvýznamnějších nebankovních společností v Česku – čtenářkám radí Ondřej Lokvenc z PROFI CREDITU.

Profi credit

Co je důležité vědět, než si zažádám o půjčku?

Především je dobré vědět, u koho si půjčuji. V České republice jsou stovky nejrůznějších půjčkařských společností, které nabízejí rychlé peníze, ovšem často za velmi nevýhodných podmínek. Společnost, u které si půjčujete, by měla mít tradici a zázemí. Například PROFI CREDIT je česká společnost, působí na našem trhu už 20 let, své pobočky máme také na Slovensku, v Polsku, v Bulharsku a v Rusku.

Jaké parametry jsou rozhodující, když si půjčuji peníze?

Profi creditZ našich průzkumů vyplývá, že pro většinu lidí je rozhodujícím parametrem jednoduchost a rychlost, většina klientů preferuje rychlou výplat peněz a co nejméně dokumentů. Rozhodujícím parametrem půjčky by měla být velikost splátky – zda je dostatečně nízká, aby nenarušila rozpočet domácnosti. Díky tomu že poskytujeme půjčky i na delší čas, klient získá velmi zajímavou splátku i u vyšší půjčky – což neplatí u jiných nebankovních společností, které půjčují na krátkou dobu, a tím pádem je klient nucen vše splatit rychle a dostává se tak do problémů se splácením.

Na co si je třeba dávat pozor?

Především je dobré si půjčovat jen na to, co skutečně potřebujete. Například na bydlení, opravy rozbitých domácích spotřebičů nebo na koupi nových. Je třeba dávat si pozor na RPSN, což je roční procentní sazba nákladů. Toto číslo znamená, kolik v procentech průměrně za úvěr skutečně ročně zaplatíte. RPSN totiž vyjadřuje nejen úrok půjčených peněz, ale zahrnuje v sobě i další poplatky, o které se celkově úvěr navýší. Skryté poplatky jsou například poplatky za uzavření smlouvy, za správu úvěru nebo za vedení účtu. PROFI CREDIT žádné skryté poplatky nemá.

Jak si o půjčku zažádat?

Můžete nás kontaktovat na infolince 800 166 000 nebo vyplnit on-line formulář na našich internetových stránkách. Na základě informací, které nám poskytnete, vybereme nejvhodnějšího úvěrového poradce, který Vás bude kontaktovat a všechny potřebné kroky k uzavření úvěru s Vámi projedná osobně. Můžete se obrátit i přímo na některé z našich regionálních ředitelství, jejichž seznam je na www.proficredit.cz. Tady si můžete spočítat na přehledné kalkulačce i úroky.

Co všechno potřebuji pro to, abych dostala půjčku? Za jak dlouho mi peníze pošlete?

Pokud splňujete podmínky pro poskytnutí půjčky a dodáte nám potřebné doklady, pošleme Vám peníze na účet do 24 hodin. Naším krédem je především rychlost a jednoduchost a minimální administrativa. V PROFI CREDITu potřebujete kopii občanky, potvrzení o trvalém příjmu, důchodu či rodičovském příspěvku a tzv. kontaktní dokument, což je třeba SIPO.

Nabízíte více druhů půjček? Pokud třeba někdo plánuje vzít si půjčku na pořízení dovolené, jaký druh půjčky byste mu doporučil?

Naše půjčky nejsou účelové, klienti tedy mohou peníze využít na cokoliv. Dáváme jim v tomto naprostou svobodu. Můžete si koupit nové spotřebiče, nábytek nebo si z půjčených peněz zaplatit třeba letní dovolenou.  Nabízíme zaměstnanecký úvěr, který je učený pro zaměstnance, maminky na rodičovské dovolené a důchodce. Klienti si můžou půjčit peníze v rozmezí od 10 000 až do 166 000 korun. Máme také účelový úvěr pro podnikatele a živnostníky, kteří si můžou půjčit od 30 000 do 110 000 korun a například si koupit vybavení nebo zmodernizovat dílnu.

Pokud bych si chtěla půjčit například 20 000,-, jak dlouho budu takovou půjčku splácet a kolik přeplatím?

U většiny našich půjček si můžete zvolit délku splácení od 12 do 48 měsíců. Je to jen na Vás, jak si splátky rozložíte. My se klientům vždy snažíme vyjít maximálně vstříc. Na našich stránkách najdete přehlednou kalkulačku, kde si můžete spočítat, o kolik nakonec půjčku přeplatíte.

Kolik nejvýše mi můžete půjčit a na co mohu půjčku použít?

Fyzickým osobám půjčujeme maximálně 166 000 korun. A jak už jsem zmiňoval, naše půjčky nejsou účelové, nechceme klienty nijak omezovat. Můžou peníze využít na cokoliv.

Dostane u vás půjčku opravdu každý?

U každého klienta zkoumáme tzv. bonitu, což je schopnost splácet. Využíváme k tomu registry dlužníků, například SOLUS. Dá se ale říci, že jsme méně přísní než banky. Pokud Vám banka odmítne dát půjčku, u nás můžete uspět.

Kdy je k půjčce nutný ručitel? Nebo máte nějaké limity, kdy potřeba není?

Ručitel je třeba jen v případě nedostatečné bonity klienta, zpravidla u vyšších půjček. Drtivou většinu úvěrů ale poskytujeme bez ručitele.

Jakým způsobem mám doložit potvrzení o výši příjmu?

Výši příjmu doložíte potvrzením zaměstnavatele o výši příjmu (v případě zaměstnaneckého úvěru) nebo daňovým přiznáním za předchozí zdaňovací období (v případě podnikatelské půjčky).

Pokud se dostanu do finančních problémů, je možné splátky nějak pozdržet?

V případě, že se dostanete do finančních problémů, okamžitě kontaktuje úvěrovou společnost. Naši pracovníci se snaží vyjít klientům maximálně vstříc a vymyslet pro ně to nejlepší řešení. Například rozložení splátkového kalendáře. Nejhorší je přestat komunikovat a čekat.

Chystáte teď nějaké akce pro klienty?

Našich klientů si vážíme a chceme je motivovat, aby si u nás půjčovali dál a doporučili nás také svým známým. Už brzy poběží akce „Úvěr zadarmo“. Každý klient, který PROFI CREDITu doporučí nového klienta, dostane 1500 korun. Pokud stávající klient získá dva nové klienty, odměny mu pokryjí jeho vlastní splátku půjčky. Když bude někdo šikovný a získá více nových klientů, může mít úvěr úplně zadarmo. Brzy rozjedeme také klub Dobrých klientů s výhodnějšími nabídkami pro naše loajální klienty.

Profi credit

Reklama