Chladničky či ledničky jsou nedílnou součástí našich domácností. Bez nich to prostě nejde. Víte, podle čeho a jak si vybrat tu, která je právě pro vaši rodinu nejvhodnější? Třeba vám přijdou vhod naše rady.

 

Nejprve si musíte dobře změřit, do jak velkého prostoru potřebujete chladničku umístit. Standardní je totiž pouze hloubka, která je vždy 60 cm, šířka jednotlivých chladniček se ale liší.

Dále je potřeba si uvědomit, kolika lidem bude chladnička sloužit. Běžně platí, že na jednu osobu je potřeba počítat s 50 litry chladicího prostoru a s 25 litry mrazáku.

A v neposlední řadě je dobré si uvědomit, že chladnička bude v provozu nepřetržitě, a proto je nutné zvážit i spotřebu energie. Nejúspornější je kategorie A a energeticky nejnáročnější pak kategorie E.

Důležitou roli hraje také její design, a to jak vnější, tak vnitřní. Chladnička by měla mít dostatečný počet poliček i šuplíků pro ukládání zeleniny.

 

Pojďme si nyní představit novinky na trhu – nejnovější typy chladniček Indesit BAN 34 NF P a BAN 13 NF se systémem No Frost. Díky tomuto systému předcházíte tvorbě ledu v mrazicím prostoru a ušetříte si tím nepříjemné rozmrazování. Také zabráníte přimrzání a slepování zmrazených potravin.

Nové chladničky Indesit mají zásobníky na led ICE3, nové skleněné poličky a řadí se do nejvýhodnější energetické třída A.


„Systém Total No Frost zajistí lepší a dlouhodobější uchování potravin. Zároveň udržuje vhodnou teplotu v chladicím prostoru, předchází tvorbě námrazy na pokrmech a udržuje jejich originální chuť i kvalitu,“ říká Lucie Vítová, marketingová manažerka Indesit Company pro chlazení. „Vše je dosaženo s minimální energetickou spotřebou, která je na úrovni A,“ doplňuje Vítová.


Další důležitou funkcí těchto chladniček je speciální ochranná vrstva Hygiene Control, která zaručuje uchování kvality potravin. Díky systému Hygiene Control jsou vnitřní stěny chladničky pokryty speciální trvalou vrstvou, která brání tvorbě plísní či bakterií. Potraviny jsou tak lépe chráněny. 

Aby se ušetřilo ještě více prostoru, jsou u kombinovaných modelů chladniček Indesit nové zásobníky na led integrovány přímo do zásuvek. Tento systém nese označení ICE3. Díky svému speciálnímu tvaru jsou nyní praktičtější a hygieničtější. Při manipulaci s nimi nedochází k odkapávání vody a led je v uzavřeném zásobníku udržován odděleně od pokrmů.

Obě dvě chladničky jsou k dostání v bílé barvě v úzkém provedení, tj. šířka 60 cm. Chladnička BAN 34 NF P je určena spíše pro větší rodinu, neboť má na výšku 200 cm. Její doporučená cena je 16 490 Kč. Druhý model BAN 13 NF ocení středně velká rodina, chladnička je 187,5 cm vysoká a je ji možno zakoupit za doporučenou cenu 15 490 Kč.