Šampon pro psa – druhy
Správný čas na koupání psa je různý. Majitele to nedělají moc často, ačkoli vždycky by se to mělo dělat použitím speciálních kosmetických přípravků pro psa - šampon. Existují stovky značek, které nabízí produkty věnované psům - takovou prodejnou, v které můžete si pořídit šampon pro psy je Fera24. Přípravek na mytí pejsků splňovat různé parametry, proto většina šamponů se rozdělují podle určení, např.

  • můžete si vybírat šampon pro dospělého psa nebe štěně. Šampon pro štěňata je speciálně určen pro mladší psy a jejich citlivou kůží a srst.
  • znáte pravděpodobně jen tekutou podobu šamponu, ale jsou také jiné konzistence šamponů např. suchý, který je hlavně jsou využívány spíše, kdy nemáte možnost nebo čas na koupání psa. Suchý šampon je ideální pro psy, kteří nemají v oblibě koupele, ačkoli občas se ale může stát, že se pes ušpiní tak, že na to suchý šampon nestačí.

Šampon by se mělo vybírat podle plemene a druhu srsti psa. Zoologické prodejny nabízí šampony pro psy s černou nebo bílou srstí, který podporují a oživují barvu vlasů daného plemene psa. Při koupání psa záleží také na délce srsti. Je několik druhů srsti - jsou psi pes dlouhosrsté, krátkosrstý a psy, který mají středně dlouhou srst. Můžete koupit speciální šampony pro psi s hladkou, přiléhavou srsti a jiné s kadeřavou srsti.

Jak si vybrat správny šampon pro psa? 
Když se psa rozhodnete vykoupat šamponem, měli byste ho vybrat nejen podle typu srsti i věku, ale také podle případných zdravotních potíží. Například majitele psů s kudrnatou srsti ocení si šampon pro zacuchanou srst. Jsou také šampony ošetřující, hydratační, vonné. pro snížení statických nábojů s vlasů a zvyšující objem srsti. Psi mohou mít podrážděnou kůži, trpět ekzémem nebo vyrážkou, pro psy s hojivými účinky, můžete koupit speciální šampon. Pokud má váš pes sklon k alergickým reakcím, zvolte hypoalergenní šampon pro citlivou pokožku, ale je důležité se předem zeptat svého veterináře o rady. Na trhu je dnes mnoho variant šamponů pro psa s různými účinnými složkami a jejich správná volba již záleží na správném vyšetření a úsudku veterináře.

Obal šamponu pro psy je také důležitý - měl by být funkcionální a komfortní na držení. Někteří psi snášejí koupání špatně a majitelé čeká válka, proto rychle a jednoduche otevření obalu pomůže při koupání. Správný šampon lze ze srsti velice snadno vypláchnout. Podívej se na obsah šamponu pro psa. Doporučuje se vybírat šampon s obsahem bylinných silic, bez chemikálie. Pro psa můžete koupit šampon obsahujicí bílkovinami, aloe vera, selen, zinek a heřmánku. V žádném případě nelze používat na psí srst šampon pro lidi. Psi a lidé mají odlišné pH pokožky. PH pokožky psů není tak kyselé jako to naše.
 

Reklama