Pokud máte svůj oblíbený odstín rtěnky, který používáte roky a cítíte se se v něm dobře, samozřejmě ho teď nemusíte vyměnit za jiný, který podle popsaných rad odpovídá více vašemu typu pleti. Naopak je skvělé, že jste takový odstín našly. Následující rady mohou posloužit spíše těm ženám, které jsou již unavené z hledání toho pravého pro ně.

648b073db5500obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vše se bude odvíjet od vašeho podtónu pleti. Ten můžeme rozdělit do tří základních kategorií.

  • Chladný
  • Neutrální
  • Teplý

Chladný podtón

Chladný podtón pleti poznáte nejčastěji podle růžových, červených či namodralých odstínů na vaší tváři. Vaše pleť je obecně světlejší a na slunci se často spálí. Kromě pleti ale o vašem podtónu mohou leccos prozradit i žíly. Pokud mají žíly na vašem zápěstí spíše modrou barvu, jste studený typ. Lépe vám také sluší stříbro či bílé zlato.

Pokud chcete sáhnout po červené rtěnce, zaměřte se spíše na ty tmavě fialovočervené či modročervené odstíny (jako třešeň nebo klidně i švestka) nežli na ty do oranžova. Jestliže upřednostňujete nude vzhled rtů, zvolte lehce růžový či béžový odstín.

Teplý podtón

Vaše pleť má pravděpodobně odstíny žluté či olivové. Opalujete se do zlatova a taktéž zlato, které vás nejčastěji zdobí je právě to žluté. Málokdy se spálíte a žíly máte spíše zelené než modré.

Vaše teplé podtóny nádherně podtrhne ohnivě červená, cihlově oranžové nebo terakotově hnědá. Slušet by vám ale měl i šťavnatý odstín broskve či některé nude odstíny. Je dobré, když nude rtěnky korespondují s tónem pleti. Pokud jste světlejší teplý typ, sáhněte po světlejším nude odstínu, pokud jste naopak tmavší, sáhněte po sytějším odstínu této rtěnky.

Občas není jednoduché nalézt správný odstín nude rtěnky. Můžete se ale například řídit pravidlem, že správná nude rtěnka odpovídá barvě vašich rtů, případně je o jeden odstín tmavší.

648b0885cc757obrazek.png
Foto: Shutterstock

Neutrální podtón

Váš typ je sice na jednu stranu špatně charakterizovatelný, jelikož se ve vaší tváři mísí jak odstíny žluté, tak ale i růžové a sluší vám jak žluté, tak i bílé zlato, na druhou stranu ale máte o to větší výběr, co se odstínů rtěnek týče.

Světlá neutrální pleť bude skvěle vypadat v klasické růžové, střední neutrální pleti sedne fialová a tmavá pleť s tímto podtónem zase vynikne v sytě bobulové.

Zdroj info: byrdiedamskaligapurplle

Reklama