„Každý chce, aby mu helma slušela, perfektně ladila, lícovala se zbytkem lyžařského vybavení, ale to bohužel nestačí. Na prvním místě jde o bezpečnost. Najít helmu, která by maximálně chránila to, co v hlavě nosíme, a zároveň jsme se v ní cítili sebejistě a cool, není jednoduché. Bezpečná je většina zboží na trhu, jenže málokdo ví, že ne pro každého. Co je bezpečné pro začátečníka, může být naopak nebezpečné pro toho, kdo se na svahu prohání jako závodník a jezdí rád na hraně,“ říká Kamila Peremská, ředitelka marketingu společnosti Viasol, a.s.

A na co se tedy při výběru lyžařské helmy zaměřit?

Hlava pěkně přilepená

Při výběru helmy se řiďte radou legendárního skokana Jiřího Rašky: „Když spadneš, helma tě nesmí praštit. Musí co nejlépe přiléhat. Pak se energie nárazu rozloží do celé helmy a o to méně do hlavy.“ Takže pamatujte! Žádná volná místa. Helma musí perfektně přiléhat na hlavu.

Helmy

TIP: Při zkoušení lyžařské helmy zkuste hlavu i zaklonit, předklonit a všímejte si, jestli vás někde neomezuje v pohybu nebo netlačí.

Žádné tlačení

I když by měla helma přiléhat, nesmí vás tlačit. Ze špatné helmy vás tak akorát bude bolet hlava. Své o tom ví i jeden z našich nejlepších sjezdařů Ondra Bank, se kterým jsme vyvíjeli jednu z našich helem. Sám si žhavým drátem „vykrajoval“ polystyren tak, aby mu helma co nejlépe sedělaJ

Skryjte čelo

Dbejte na to, aby helma kryla čelo. I když pod ní nosíte čepici, šátek nebo kuklu, vždycky je čelo v určité mezeře. Je pak vystavené proudu vzduchu, ledu a sněhu. A to často smutně končí zaraženou rýmou v dutinách, nohama v kýblu horké vody… a s lyžováním je utrum.

Brýle + helma = Parťáci

Lyžařské brýle a helma musí lícovat a nenechávat zbytečné mezery. Právě v oblasti čela,       ale také spánků. Správně sladěné brýle s helmou vyřeší většinu problémů s nachlazením dutin!

Lehká jako pírko

Zapomeňte na těžkopádné helmy. Váha nerovná se bezpečí. Zejména u dětí. Jejich hlava je poměrně velká a těžká, oproti malému tělíčku. Lehká helma pak tolik nezatěžuje dětské krčky.

Stop pocení

Správná helma má mít účinný a propracovaný systém odvětrávání.  A to kvůli tomu, aby se vám nepotila hlava, a vy jste okamžitě po jejím sundání neofoukli.

Detailní pomocníci

Až budete svištět svahem, určitě nechcete, aby vám někde po cestě ulétly zrovna sundané brýle z očí. Správná helma by měla mít sponu na uchycení pásku lyžařských brýlí. Pak je můžete sundávat do aleluja a víte, že o ně nikde nepřijdete.

Helmy

Styl nade vše

Konečně se dostáváme k poslednímu kritériu. Měla by vám helma slušet? Ne! Měla by vám sakra slušet! Musí se vám líbit. A vy se v ní musíte líbit sami sobě. Jedině tak budete zářit   na svahu. Musíte se na ni těšit, kdykoli na ni jenom pomyslíte.

„Nyní už víte, jak správně vybrat lyžařskou helmu. V našem portfóliu najdete tzv. poloskořepinové helmy s měkkými ušnicemi. Většina modelů je vyrobena technikou in-mold technologií – vstřikováním. Všechny helmy jsou nastavitelné, převažuje aktivní nastavení ventilace, takže si odvětrávání můžete korigovat podle svých potřeb. Vnitřní textilie se dá vyndat a vyprat. Letos je novinkou v našem sortimentu helma s odnímatelným štítem, který nahrazuje lyžařské brýle. Určitě doporučuji vyzkoušet nejenom zákazníkům s dioptrickými brýlemi. Věřím, že skvělý design a precizní zpracování nadchne i ty nejnáročnější lyžaře, kteří hledají dokonalý požitek z jízdy. Podotýkám, že všechny naše helmy prošly náročnými bezpečnostními testy v akreditovaných laboratořích a splňují normu CE NE 1077,“ říká Simon Friedrich, produktový manažer značky Relax.

  • Dámské a Unisex
  • Dětské a juniorské helmy

Při výběru dětské helmy je důležitá hmotnost, proto převládá technologie výroby ABS Hard shell – lepení. Kvůli snadné manipulaci je odvětrávání již zabudované. Holčičkám bude určitě slušet růžová helma s koníkem, kluci zase mohou zkusit brázdit svahy stejně jako natěšený yetti. Větší lyžaři se snaží být většinou za každou cenu nepřehlédnutelní a helmy v atraktivních  barvách jim v tom určitě pomohou.  

O společnosti

Společnost Viasol a.s. patří mezi největší české výrobce a dovozce slunečních a sportovních brýlí. Své výrobky pod značkou Relax, mezi které již také 10 let patří lyžařské brýle, helmy, rukavice, čepice a další doplňky, prodává v ČR ve svých 15ti maloobchodních prodejnách a také prostřednictvím propracované distribuční sítě v dalších 500 obchodech. Značka si našla své zákazníky také na zahraničních trzích. Celkem se jedná o 15 zemí, mezi které patří: Francie, Španělko, Německo, Polsko, Maďarsko, Rusko atd. Viasol a.s. spolupracuje s významnými partnery jakou jsou Ray Ban, Polaroid, Bolle a další.  Značka Relax je pro zákazníky synonymem širokého sortimentu kvalitních módních a sportovních doplňků za příznivé ceny. www.relaxworld.cz.

Reklama