Co děláte, když vás něco nebo někdo opravdu hodně naštve, když potřebujete vybít nahromaděný vztek? Někdo zhluboka dýchá a medituje. Někdo zpívá nebo hraje na hudební nástroj. Jsou i tací, kteří se jdou nejraději projít a jiní zase vybíjí energii sportem či doma u boxovacího pytle.

Mně osobně dělá nejlíp, když si můžu nikým neviděna, neslyšena pořádně zanadávat a s něčím vší silou fláknout, klidně i víckrát. Nemám v úmyslu cokoliv rozbíjet, a proto do ruky beru (ve většině případů) věci měkké a nerozbitné (guma, plast) a házím s nimi tam, kde nebudou dělat rachot, například do polštáře.

Někdy jsou ale po ruce jen věci rozbitné. Pak mají smůlu buď ony, nebo já. Jednou se mi zdálo (jak jsem později zjistila, opravdu mi to tak jen připadalo), že moje kalkulačka nepočítá správně. A po dvaceti neúspěšných pokusech vydolovat z ní výsledek, který jsem chtěla, se proletěla prázdnou chodbou a zastavila o stěnu. Studenti různých tříd na onom místě nacházeli ještě dlouho různá čísla i jiné součástky mé ex-kalkulačky. Nicméně ulevilo se mi. Taková destrukční terapie má svoje kouzlo. Pokud ovšem nepracujete v kanceláři…

Jak si vybíjíte vztek vy?

Reklama