Českou společností v posledních měsících zahýbalo téma plného hrazení amalgámových plomb.  Jedním z argumentů stomatologů je i tvrzení, že zubnímu kazu lze úspěšně předcházet prevencí. Průzkum, který na začátku roku 2013 iniciovala známá značka zubní hygieny Signal, se zaměřil na otázky, jak se Češi věnují péči o svůj chrup.

Návštěvy zubního lékaře

První otázka se týkala četnosti návštěvy stomatologické ordinace. Velmi pozitivní u této otázky bylo zjištění, že 46 % lidí chodí na preventivní prohlídky jednou za půl roku a dalších 39 % jednou ročně.  Znamená to, že 85 % lidí bere otázku zdraví svých zubů velmi vážně a je zde vidět pozitivní trend péče o svůj zevnějšek. Pouze 7 % lidí uvedlo, že zubaře navštěvuje nepravidelně nebo vůbec.

zuby

MUDr. David Kadlec z domažlické zubní ordinace k tomu říká: „Je potěšující, že většina dotázaných dbá o své zuby a dvakrát nebo alespoň jednou ročně navštíví svého zubního lékaře za účelem preventivní prohlídky. Zejména ve stomatologii je totiž prevence velmi důležitá, protože mnoho problémů v dutině ústní může začínat zcela bez příznaků a včasná diagnostika usnadňuje léčbu  a zvyšuje její úspěšnost.“

Zubní hygienistky jako nadstandard 

zuby

Druhá otázka se týkala frekvence využívání placených služeb zubních hygienistek. Tento moderní a stále hojněji propagovaný způsob péče o ústní dutinu naráží u Čechů zejména na nedostatek času a také finanční náročnost. Pouze 22 % respondentů navštěvuje ordinaci zubní hygieny alespoň jednou ročně a vůbec jejich služby nevyužívá plných 54 % dotazovaných.  Ze zpětné vazby při komunikaci se zubními hygienistkami během průzkumu přitom vyplynulo, že lidé mají zájem o informace ohledně správného čištění zubů nebo výběru zubního kartáčku jak u dospělých, tak u dětí.

Náš tip: Už jste vyzkoušeli Signal Expert Protection s převratnou technologií péče o zuby?

Odborníci se při jejím vývoji řídili doporučeními zubních lékařů a inspirovali se účinky zubní niti a ústní vody.  Vznikla tak unikátní zubní pasta, nabízející pokročilé hloubkové čištění a zároveň komplexní ochranu ústní dutiny pro celou rodinu. Dosud nejvyspělejší zubní pasta značky Signal se proto příznačně jmenuje Expert Protection.

signal

Jaké jsou benefity zubní pasty Signal Expert Protection? Co jistě oceníte?

1.      Chrání před zubním kazem

2.      Posiluje dásně

3.      Poskytuje 18 hodinovou ochranu před zubním plakem

4.      Chrání sklovinu

5.      Obnovuje přirozenou bělost zubů

6.      Osvěžuje dech

7.      Chrání před zubním kamenem

8.      Působí proti bakteriím

Zapojte se do naší testovací akce! Více se dozvíte ZDE.

Více informací najdete na stránkách www.signalweb.cz nebo na FB: Signal Česko a Slovensko

Reklama