Pokud přemýšlíte o tom, jak si v létě oživit jídelníček a zároveň nepřibrat do plavek, sáhněte po tofu. Už dávno neplatí, že je to potravina jen pro vegany a vegetariány, ale například Lunter tofu na gril s příchutí sweet chilli nebo tymiánu si oblíbí snad každý. Tofu je plnohodnotná rostlinná potravina, se kterou si bez obav můžete jednou za čas dopřát čistě rostlinný stravovací den, i když jste jinak masožravec. Perfektně zasytí a pomáhá trávicímu systému, aby si odpočinul z každodenního jedení masa.

tofu.jpg

S tofu si udržíte ideální váhu

Klinické studie ukázaly, že sója pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v těle. Právě proto jsou kvalitní sójové výrobky a tofu skvělým doplňkem jídelníčku, ať už chcete zhubnout nebo si udržet váhu. Tofu má totiž velmi příznivý glykemický index. Cukry, které jsou v něm obsažené, se vstřebávají do krve postupně a díky tomu se prodlouží pocit nasycenosti. „Velkým benefitem tofu je kromě jeho vyvážených nutričních hodnot také jeho lehká stravitelnost,“ říká všeobecná lékařka MUDr. Diana Ganajová.

Lunter tofu na gril kromě toho obsahuje minimálně 43 % proteinů z doporučené denní dávky, vápník a další tělu prospěšné látky. Neobsahuje konzervanty, geneticky modifikované organismy (GMO), lepek ani laktózu.

Lék na dobrou náladu a duševní pohodu

Láska prochází žaludkem. Tohle přísloví zná asi každý. Možná jste ale nevěděli, že i psychická pohoda často závisí na tom, co jíme. Správná strava k ní totiž může výrazně přispět a například tofu má k tomu všechny předpoklady. „Izoflavonoidy obsažené v tofu přispívají ke zlepšení koncentrace a paměti, a mimo jiné mají pozitivní vliv i na zlepšení mozkových funkcí,“ konstatuje MUDr. Ganajová. Vědecké studie jednoznačně potvrdily, že zmiňované látky také pomáhají zlepšovat duševní pohodu.

Více na LUNTER.COM

5f23cfaa9ed08obrazek.png

Čtěte také:

Reklama