deko.jpgFoto: H&M Home, bellarose.cz, Zara Home

Letní kvítí vnese do domova štěstí

O létě se rozhodně nedá říct, že by to bylo období, kdy se nám nedostává pohledu na rozkvetlou zeleň. Kolik rozkvetlého ale máte přímo doma? Ačkoliv se čerstvé květy z vlastní zahrádky či natrhané na louce mohou zdát dekorací velmi obyčejnou, je vědecky dokázáno, že květiny zmírňují stres, navozují pocit štěstí a posilují spokojenost ze života. Květiny s jednotnými, silnějšími a jednoduše tvarovanými stonky je ideální kombinovat s průhlednou vázou, která stonky neschová a naopak zakomponuje do výsledného aranžmá. Pro luční kvítky s tenkými, různorodými stonky volte vázu neprůhlednou. Divoké květiny ovšem krásně vyniknou třeba i v jednoduchém plechovém či smaltovém hrníčku.

vazy.jpgFoto: H&M Home, bellarose.cz, Zara Home

Provoňte domov

Květiny pohladí po duši nejen svým vzhledem, ale také vůní. Vůně je v interiéru velmi důležitá, protože navozuje příjemnou atmosféru, osvěžuje, zlepšuje náladu. I proto rok od roku roste obliba vonných svíček, bytových parfémů, aroma difuzérů či osvěžovačů vzduchu. Všechny tyto předměty se stávají nefalšovanými bytovými doplňky, proto se čím dál větší důraz klade i na jejich design. Ten se může pohybovat od vysoce hi-tech vypadajících kousků až po ty elegantní a nadčasové pracující například s dřevem.

svixky.jpgFoto: Shutterstock

Hrajte si se světlem

Na atmosféru domu či bytu, ale i na naši náladu, má mimořádný vliv osvětlení. Přirozené světlo je velmi důležité pro naši pohodu a náladu. V letních měsících si příval sluníčka do interiéru můžeme vychutnávat plnými doušky, někdy ho však může být až moc. Pro ty případy si nachystejte praktické letní závěsy, které nejen tok světla zregulují, ale navíc jsou skvělým dekoračním prvkem. Skvěle se hodí například nitkové nebo provázkové závěsy, které působí vzdušně, jsou dostupné v široké škále odstínů a můžete je použít třeba i do dveří na terasu, kde poslouží i jako síť proti hmyzu. A ačkoliv si v létě užíváme mnoho slunných dnů i kratší noci, nezapomeňte ani na umělé osvětlení, třeba v podobě elegantních stolních lampiček.

lampyyy.jpgFoto: bustlers.cz , astoreo.cz, ikea.cz

Nový vzhled ložnice třeba každý den

Vrhnete-ly se do letní redekorace vašeho domova, rozhodně nevynechejte ani ložnici. Tam byste se měly v prvé řadě zaměřit na povlečení, a to nejen z hlediska estetického, ale i hygienického. Teplejší letní noci mohou mít za následek větší noční pocení, takže se ložní prádlo stává živnou půdou pro bakterie či roztoče. Základem je proto povlékat své deky kvalitním bavlněným povlečením, které v létě příjemně zchladí. Nezapomínejte jej také pravidelně měnit, ideálně každý týden. Nové povlečení nejenže prospěje vašemu zdraví, ale navíc vaši ložnici okamžitě oživí novými barvami či vzory. Opravdovou designovou vychytávkou je pak povlečení oboustranné, u něhož můžete snadno střídat barvy třeba každý den.

684qinjg.jpgFoto: Astoreo.cz

Reklama